Jak nakopnout trávení? Vyzkoušej probiotika

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-jitky-l/” color=”red”]BLOG JITKY L.[/button]
Pokud špatně trávíš, ve tvém těle vznikají zákeřné plísně. Zahnívající potrava ve střevech ničí dobré bakterie, které se nazývají probiotika. Co jsou to probiotika a co umějí vyléčit, se dozvíš v následujícím článku.

Pečuj o své trávení probiotiky

Probiotika jsou všechny mikroorganismy žijící v trávicím systému, které zlepšují střevní mikroflóru a imunitu. Jejich účinek objevili už v předminulém století kavkazští horalé, kteří si pravidelně a s chutí prolévali žaludek kefírem. Díky tomu se dožívali úctyhodného věku. Například Japonci užívají probiotika pravidelně.

Probiotika chrání tělo

Ideální stav v žaludku nastává ve chvíli, kdy jsou “hodné” a potenciálně škodlivé bakterie v rovnováze. Probiotika brání bakteriím, aby se přemnožily a napadly tvůj imunitní systém. Zároveň však neničí ty dobré bakterie, jak to dělají antibiotika. Kromě toho působí proti zácpě a nadýmání, pomáhají tělu vyrábět důležité vitamíny a mastné kyseliny. Chrání také pochvu před kvasinkovým zánětem. Aby probiotika v těle přežila, musíš je doplnit prebiotiky, jež vytvářejí to správné prostředí pro růst a aktivitu probiotik. Můžeš je získat třeba z čekanky, artyčoků, česneku, pórku, banánů a cibule.

Alkohol a kouření probiotika ničí

S věkem hladina probiotik ve střevech prudce klesá. Stres, hormonální antikoncepce, alkohol, steroidy nebo kouření probiotika ničí. Oslabená můžeš být i během nemoci nebo při psychické zátěži. Dokonce i nedostatek zeleniny může tělu škodit. Ve střevech se potom množí hnilobné bakterie a vznikají toxické látky. Zkus tento nový trend v léčení.

Pilulky, jogurty, drinky

Koupit si můžeš koncentrovaná probiotika v lékárně. Vyzkoušej některý z těchto produktů: Acidophilus G miliard, Laktobacily „5“, Ferzym nebo A – C Zynus. Pokud nechceš pilulky, zkus Actimel nebo Activii od Danone, Probiu od Meggle, Probiotik drink od Olmy, které obsahují největší množství mléčných bakterií. Vyzkoušet můžeš i některé džusy, do kterých jsou laktobacily v dostatečném množství přidané. Čím více probatik obsahují, tím lépe.

Jitka Libigerová

Narodila se ve znamení Kozohora jednoho lednového dne roku 1989. Miluje český jazyk, literaturu, knihy, med, Tři oříšky pro Popelku, květiny, ananas, jógu, tenis, děti a pohádky. Ve volném čase se kromě psaní věnuje také sportu. Závodně se snaží o in-line bruslení a běh, rekreačně hraje tenis, jezdí na kole, plave a cvičí jógu. Blízká je jí také turistika, fotografování, zájem o interiér a pečení. Jednou by se chtěla stát spisovatelkou.

2 Comments
  1. Já jsem měla s trávením velké problémy, protože jsem si ho jako mladá dost rozhodila, když jsem všelijak experimentovala s dietami a kupovala si i ty všemožné přípravky na hubnutí. Teď, když jsem starší, tak jsem na to dost doplatila, střeva mi skoro nepracovala, trpěla jsem na nadýmání, stolici jsem měla tak jednou za tři až čtyři dny. Bylo to šílené a opravdu jediné, co mi na to pomohlo, byla probiotika. Kupuji si biopron s trávicími enzymy, který není oproti jiným značkám tak drahý a můžu říct, že se mi trávení hodně zlepšilo.

Leave a Reply

Your email address will not be published.