Jak pečuji o své rty (nejen v zimě)

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-dragell/” color=”cyan”]BLOG DRAGELL[/button]

Každá jsme byla naučena, abychom se správně staraly o svou pleť a pokožku, ale mnohdy zanedbáváme jednu důležitou část těla, lépe řečeno obličeje.

Kosmetika Ziaja (Foto: Dragell)

Teď si samy sáhněte do svědomí, staráte se o své rty tak, jak si to opravdu zaslouží?

Denně své rty vystavujeme mnoha bakteriím při jídle, polibku a  dotycích. Ale nemusí to být pouze náš vlastní dotyk, vždyť denně je do ovzduší vypouštěno mnoho škodlivin, a ty přijímá nejen naše pleť či pokožka, ale také rty. A co teprve, když je nalíčíme? I na ně líčidla působí.

Odlíčení

Tak, jak jsme si navykly denně odličovat svůj obličej, měly bychom odličovat své rty. Speciálně na ně bychom si měly vyčlenit jeden odličovací tamponek pro zbavení veškerých nečistot, druhý pak pro kontrolu, zda máme rty opravdu čisté. Rty nám budou pomaleji stárnout a budou méně náchylné k oparům, protože čisté rty jsou zdravé.

Co používám já

Na odlíčení celého obličeje jsem si oblíbila micelární vody. Aktuálně používám micelární vodu Ulga pro citlivou pleť od značky Ziaja.

Pokud srovnám s micelárkou od Biodermy, odličuje stejně kvalitně, jen místo dvou tampónků pro kvalitní odlíčení spotřebujete tři, ovšem je výrazně levnější. Neštípe, je neparfémovaná, nevysušuje a regeneruje.

Hydratace

Ať svítí slunce, nebo mrzne, nikdy nezapomínejte na jakoukoliv balzámovou péči o rty. Na obličej jistě nezapomínáte dávat ochranné krémy, tak pamatujte na tu jednu drobnou věc navíc. Balzámy vám rty vyživí, zregenerují a hlavně hydratují. Už žádné popraskané rty!

V zimních měsících se můžete také zaměřit na speciální mastné balzámy.

Pokud se budete o rty správně starat, zamezíte praskání koutků.

Co používám já

Aktuálně nosím v kabelce vždy při ruce přírodní olivový balzám na rty od Ziaji. V dostání je i ve variantě kokosové, čokoládové a pomerančové. Olivy jsem zvolila záměrně, jelikož pokud mi přípravek na rty nádherně voní, mám tendenci jej olizovat. Oliva mi přijde neutrální.

Má výborný plastový aplikátor, pomocí kterého si určíte přesnou dávku, kterou chcete na rty nanést. Rty krásně zjemní, zvýrazní a chrání je před popraskáním.

Peeling

I rty vyžadují svůj vlastní peeling, a jelikož to do pusy není tak daleko, proč si život rovnou neosladit? Trh nabízí mnoho výrobků s názvem Scrub. Jedná se většinou o jedlou hmotu, která je založena především na cukru, který zjemňuje a obrušuje rty. Samozřejmě nesmí chybět další ingredience pro vyživení rtů či mňamku do pusy.

V článku jsem záměrně uvedla dva přípravky značky Ziaja. Jak jsem ve svém okolí zjistila, není vůbec známá, a i já se s ní setkala jen díky náhodě. Dnes jsem se tedy rozhodla ji představit vám.

Ziaja je původem z Polska, kde byla založena před 23 lety manželi Ziaja – odtud také nese své jméno. Manželé se společně snažili vytvořit kvalitní kosmetické výrobky pro péči o pleť, pokožku a vlasy. Jejich jediným cílem ale nebylo pouze vytvoření kosmetiky kvalitní, ale také levné a tudíž dostupné všem lidem.

Ziaja se také snaží k českému zákazníkovi být bližší a své řady pojmenovává téměř vždy česky a v názvech, které charakterizují hlavní složku výrobku. Můžete tak např. vybírat z řad Oliva, Kozí mléko nebo třeba Měsíček.

A nezapomeňte, čím více si rty budete v zimě olizovat, tím mají větší tendenci popraskat, takže balzám vždy při sobě :)

Autorka: Dragell
(in-my-own.blog.cz)

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.