4 tipy na popraskané rty

Rty jsou obecně prvními oběťmi špatného životního prostředí.Kůže rtů neobsahuje ochranný pigment jako ostatní pokožka, a proto zůstávají citlivé ultrafialové paprsky. Zároveň podléhají vysychání, jelikož se nacházejí na přechodu sliznice a kůže, kde se voda více odpařuje. Nejvíce ohroženy jsou v tomto období, kdy je mrazivé počasí a obtěžuje nás silný vítr. Takže se slečny moc nedivme, proč naše rtíky spíše připomínají vyschlé jezero, než svůdný úsměv z reklamy na lesk.

K zahojení zarudlých, drsných a popraskaných rtů stačí několikadenní péče.

Přestaň s olizováním a kousáním

Je automatické a přirozené, že si snažíme zvhlčit rty olizováním. Bohužel to ale vede k ještě k rychlejšímu vysoušení. Pokud máš tendence okusovat ze rtů loupající se kůži, pak problém jen zhoršuješ. Odtraňuješ tak ochrannou vrstvu buněk z už tak citlivého povrchu. Takže žádné olizování a kousání!

Zvlhčovat, pít!

Ať už se vyhříváš na slunci, lyžuješ, nebo jen tak sedíš doma, musíš pít. Podle Dr.Diany Bihovové – krása vychází zevnitř. A zde to platí také. Uvědom si, jaký prospěšný účinek má voda na náš organismus. Rty tak získají potřebné živiny a budou zvlhčovány. Podívej se také, jak nejlépe dodržovat pitný režim.

Ochranná vrstva

Stejně tak, jako si chráníš pokožku, si musíš chránit i své rty. Takový účel splní především balzámy na rty. Správně by měly mít faktor okolo třiceti. Někdo preferuje vazelínu, kterou seženeš v každé lélarně. Ta krásně zvlhčí a léčí naše rty, a navíc se po ní budou krásně lesknout!

Dalším trikem mohou být rtěnky a lesky na rty. To, že vysušovaly, již v současnoti neplatí. Naopak dnes přinášejí ohledně zdraví našich rtů mnoho pozitiv. Ale pozor, musíš dbát na kvalitní výběr!

Nepatříš mezi fanoušky kupované kosmetiky? Podívej, jaké přípravky si můžeš připravit ty sama.

Popraskané koutky? Vyzkoušej jogurt!

Pokud ti koutky u úst rudnou a praskají, znamená to nejspíš pomnožení kvasinek. K tomu může docházet po dobrání antibiotik, ale i při snížení odolnosti ze stresu. Jestli si nachlazená nebo ti při spánku unikají sliny, můžou již zmíněné kvasinky narušit citlivou kůži v těchto místech. V takovém případě zkus acidofilní jogurt. Tím si zkus několikrát denně pomazat postižené místo.
Když ti ale nebude nic pomáhat, raději vyhledej lékaře.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.