Jak zhubnout: při kterých sportech spálíš nejvíc kalorií?

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-hanky-z/” color=”green”]BLOG HANKY Z.[/button]
Jaro je tady a s ním přichází i období odkládání oblečení. Máš však po dlouhé zimě pocit, že tvoje křivky jsou tak pozměněny tukovými polštářky? Sestavila jsem žebříček sportů, díky kterým nejrychleji zhubneš!

Jak nejlépe na tukové polštářky? Ke spalování tuků je potřeba určité „teploty“ těla, navíc k němu dochází až po 20-30 minutách fyzické zátěže. Tato zátěž tedy musí být takzvaná kardio, tedy aerobního charakteru. Jaká jsou tedy na povánoční špíčky nejlepší cvičení?

Vyskákej si minus 1200 kalorií!

Jumping anebo také trampolíny (mimochodem sport, který má svůj původ v Česku) nemají ve vypocených kaloriích konkurenci – za hodinku vyskáčeš například dvě tabulky čokolády! Navíc se skvěle pobavíš, posílíš tělo a vyplavíš trochu endorfinů. Pokud ti je tento sport ještě neznámý, něco se o něm dozvíš zde.

Jízda na kole = 900 kalorií

Pokud máš ráda kolo, je napůl vyhráno. Za hodinu jízdy na kole se zbavíš asi 900 kalorií, uvidíš třeba kousek světa (nebo alespoň svého města) a vypracuješ si sexy nožky. V zimě však počasí může výlety na kole komplikovat, proto zavítej i na spinning – sice se jezdí „jen“ na rotopedech, ale zase se pouští dynamická hudba.

Čti také: Boj s přebytečnými kily nemusí být trápení

Vyběhat 850 kalorií za hodinu?

Jogging
Na běhání ani HEAT nepotřebuješ žádnou zvláštní výbavu

Běh je nejpřirozenější lidskou aktivitou a úžasně zdravým i levným sportem! Je však důležité vědět, že pro lidi s nadváhou není vhodný, protože jsou při něm velmi namáhány klouby. Stejně tak, jestli nejsi zvyklá cvičit – nesprávnou metodou by sis mohla dost ublížit. Naštěstí je možnost poměrně nového sportu nazvaného HEAT. Spočívá v chůzi na pásu, která střídá tempo… nemusíš se však bát, že se nezapotíš! Za hodinu HEAT spálíš kolem 800 kalorií!

Souboj za 800 kcal

Jestli máš parťáka, co má chuť trochu zhubnout nebo si prostě alespoň pořádně protáhnout tělo, vezmi ho na squash – vybavení svoje mít nemusíš, ve většině klubů je půjčují. Výborně se pobavíte a každý se zbavíte kolem 800 kalorií.

Tancuj a hubni!

Fenomén Zumba nás už zasáhl (s různými reakcemi) všechny. Pokud ráda „zumbuješ“, možná budeš ještě o něco radši když se dozvíš, že díky střídavému tréninku za každou hodinu zumby můžeš být lehčí o 700 kalorií? A pokud fanda do zumby nejsi, jsou i další možnosti, jak shodit podobné množství nežádoucí energie tancem – například FIT dance nebo Dance aerobic, při kterých nejen tančíš, ale i posiluješ problémové partie.
Máš nějaký ověřený trik, jak zhubnout? Který sport ti při shazování nejlépe pomáhá?

Hanka Z.

Miluje sladkosti, letní vzduch po ránu, salsu, moderní tanec a nesnese se s hloupostí a nevychovaností.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.