Jarní/ letní diety? Kašli na ně!

[button link=”https://slecna.info/tag/mijin-blog /” color=”orange”]MIJIN BLOG[/button]

MIJIN BLOG – Zaručený způsob jak zhubnout! Jak shodit kila? Tvarujeme postavu do plavek! Takové a jiné titulky na nás teď křičí ze všech ženských časopisů, internetových stránek nebo billboardů. Samozřejmě nechybí ani sexy fotka krásné opálené blondýnky s plochým bříškem a ňadry jak pomeranči.

leto_pohoda_prirodaDiety. Nevím, co si pod tímto slovem představuješ ty, ale já rozhodně MUČENÍ. Omezovat se v jídle pro mě byla vždy noční můra. Bohužel jsem nad tímto slovem musela začít uvažovat v době, kdy jsem přešla na střední školu. Ppřestala jsem růst a blbnutí venku se radikálně zúžilo. Po zkoumání článků typu “Jak zhubnout?”, jsem došla k závěru, že některé diety jsou účinné, jako například jíst jen do oběda a pak až do večera pít jen vodu nebo vinný střik. Tímto způsobem se některým lidem, co znám, podařilo zhubnout několik kilo měsíčně, ale za jakou cenu? Půl dne hladovění = naprosto nezdravý režim, nepřirozený našemu tělu. A při návratu do starých kolejí (co se týče jídla) okamžitý nárůst kil.

Jíst zdravě ≠ dieta

Jíst zdravě neznamená odpírat si jídlo množstevně (samozřejmě velké přejídání také není zdravé), ale vybírat si, co jíst. Pro mě to znamená:

  • zařazovat do jídelníčku více ovoce a zeleniny
  • necpat se ráno přeslazenými müssli, ale nahradit je třeba bílým jogurtem s nakrájeným ovocem, vločkovou kaší, nebo pokud vám nevadí vydatnější snídaně tak vajíčky s chlebem.
  • vyměnit bílé pečivo za tmavé
  • omezit sladké – jsem sladkožrout, ale snažím se omezovat třeba tyčinky na svačinu nebo slazené jogurty
  • nepřehánět to s alkoholem

… určitě byste našli o zdravém jídle v jiných článcích mnohem víc, mně ale tohle naprosto stačí.

Omezení jídla vs. SPORT

Tohle je podle mě jediný účinný prostředek na hubnutí. Na rozdíl od diety, která zdánlivě vylaďuje postavu a při sundání trička se nám předvede neformovaná vychrtlina, je postava šlechtěná sportem hezká i v plavkách. A navíc se sport pro nás může stát odreagováním a zábavou.

Neříkám, že musíš hned chodit do posilky nebo dělat doma sklapovačky. Přiznávám, že k tomu jsem se opravdu nikdy nedonutila… Začíná nám krásné počasí, které přímo vybízí k procházkám se psem, s kamarádkou nebo partnerem. Jízda na kole taky není k zahození (hlavně se po ní krásně tvarují stehna a zadek), stejně tak plavání, brusle, skákání na trampolíně (které se stává čím dál tím víc populárnější) ti pomohou k začátku sportování, a tím k lepší postavě.

Hubnout pro kluky?

Jo, tak tohle je VELKÁ BLBOST. Kluk, který není spokojen s tvojí postavou, za to nestojí! Můžu tě ale uklidnit, že takovýhle kluků, kteří koukají na to, co my (mám tlustá stehna, roste mi bříško a ten zadek…) – je opravdu málo! Co kluky na naší postavě zajímá? Prsa a zadek. To jsou dvě hlavní místa a je jedno, v jaké velikosti. Kluci mají různý vkus a co se nelíbí jednomu, najde obdiv u jiného. Pokud tedy tvůj idol miluje hubené minizadky, zapomeň na něj a hledej kluka, který má rád ženštější tvary. Zaručeně budeš úspěšná.
A co bříško? Nedávno jsem četla jeden článek, kde to naprosto vystihli: nabývající prstýnek kolem boků je příliš blízko tvému pozadí, než aby mu nějaký kluk věnoval pozornost, proto si na něj zbytečně nestěžuj, nebo by se mohlo stát, že si toho všimne. Opravdu, z vlastní zkušenosti: nepokoušej kluky otázkou”Nejsem moc tlustá?”, a podobnými, protože na ně po čase začnou odpovídat ANO, a to jen proto, že už je to přestává bavit. Ty z toho pak budeš akorát víc smutná. Pokud jde o bříško, vyhni se příliš krátkým obepnutým tričkům v kombinaci s upnutými kalhotami, přes které bříško “přeteče” – takové kombinace si bohužel všimne i poloslepý. Bříško všecku vinu nenese – horší je nevkusnost takového “modelu”.

Tak si užij léto, bez starostí se svojí postavou. Už jen tvoje bezstarostnost tě udělá hezčí!

Autorka: Mija

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.