Kocovina? Žádný problém!

[button link=”https://slecna.info/tag/katin-blog/” color=”yellow”]KÁTIN BLOG[/button]

Alkohol je metla lidstva. To si ovšem uvědomíme, vždycky až když objímáme záchodovou mísu. Jediná účinná prevence? ABSTINENCE! I když se však celý rok držíš na maximálně dvou skleničkách dobrého vína denně, přijdou dny, kdy je nezřízenost dovolena – Silvestr, tvoje narozky, kámoščiny narozky, maturiťák, konec zkouškového… A proto ti předám nějaké ty vychytávky na to, jak nemít diskotéku v hlavě i ráno!

Boj s kocovinou nezačíná až ve chvíli, kdy se probouzíš s třeštící hlavou. Jde jí i předcházet. Co dělat před akcí i po akci, abys zmírnila nepříjemné následky?

Před akcí

1) snaž se během dne vypít co nejvíce tekutin – vody, ovocné čaje, zředěné džusy,… Alkohol dehydruje a mohla bys snadno v průběhu večera zkolabovat.
2) navečeř se něčeho tučného – nu co, dietu už stejně nezachráníš (alkohol je kalorická bomba)! Když si dáš k večeři něco mastného (hamburger, kebab, řízek s hranolkami…), alkohol budeš lépe “vstřebávat” (souvisí to s játry a funkcí trávicího systému).
3) ber si s sebou jenom tolik peněz, kolik chceš propít (a v případě nouze se nechej zvát)

Tip: Pokud máš iPhone (já ho nevlastním, informace mám od kamaráda), stáhni si zdarma aplikaci MY Drink. Tam si píšeš, co a kolik jsi za večer vypila (pravdivě, jde jen o tvou vlastní sebekontrolu) Buď tě množství zapsaných drinků zarazí, nebo alespoň ráno budeš vědět, proč je v peněžence vymeteno.

Na akci

1) když už pít, tak čistě! Pro tvé tělo jsou daleko lepší “čisté” panáky (vodka, becherovka, metaxa), než ty sladké míchaninky (berentzen, amundsen). Kdoví, co do toho výrobci dávají (samotná barviva opravdu nejsou nic moc)
2) občas panáky prolož neperlivou vodou (předejdeš dehydrataci).

Po akci

1) nasnídej se! Nejlepší snídaně po párty jsou bílkoviny – vajíčka, šunka, sýr. S mléčnými výrobky to ale nepřeháněj.
2) napij se! Tady si musíš sama najít, co je pro tebe nejlepší, někdo pije čistou vodu, jiný džusy, někdo kolu. Po probuzení vypij nejméně dvě sklenky.
3) Bloody Mary! Pokud do sebe poránu nemůžeš snídani nacpat, zkus nealkoholickou Bloody Mary (recept níže)
[box]
Recept: Bloody Mary (á la Káťa)
Rajčatová šťáva (džus)
worchester
tabasco
sůl a čerstvě mletý pepř (OPOVAŽ SE POUŽÍT TEN NAMLETÝ Z OBCHODU!)
Suroviny dej do shakeru, přihoď pár kostek ledu a pořádně prošejkruj. Záměrně neuvádím množství koření, protože na to si musíš přijít sama :)[/box]

Káťa

Studuje v Brně - žurnalistiku, politologii, a lehce si zahrává s právy. Ráda spí, jí, čte a nedá dopustit na dobrou knihu a dobré víno.

1 Comment
  1. Já používám proti kocovině Alcostop, stojí okolo dvou stovek a opravdu zabírá, dám si před tím než jdu pít a piju dost vody a druhý den jsem úplně v klidku.

Leave a Reply

Your email address will not be published.