Léto, oparů čas

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-adely-h/” color=”orange”]BLOG ADÉLY J.[/button]
Vždy jsem hluboce záviděla lidem, kterým se opary vyhýbají. Já jsem k nim bohužel nikdy nepatřila a v posledních třech letech to platí dvojnásob. Paradoxně zrovna když jsem si pořídila spořádaný trvalý vztah.

Trápí tě v létě opary?

Jestli něco vyloženě přeje oparům, tak rozhodně léto. Všem se zapalují lýtka, atmosféra svádí k flirtům a líbačkám na tanečním parketě, u ohně či za chatkou v kempu. A to je právě ten kámen úrazu.

Než se nadějete, cítíte ve rtu nepříjemný tlak, postupně bolest a voilá, na ústech se vám usadil nevzhledný mokvající puchýř s dobou působnosti jednoho až dvou týdnů. Co s ním?

Jestliže trpíte na opary jako já, rozhodně si ze všeho nejdřív zajděte do lékárny koupit B-komplex. Vitamín B je jedním z úspěšných bojovníků proti oparům. Obvykle mi postačí si vzít jeden denně po dobu dvou až tří dnů a opar je pryč, ale je důležité si vzít tabletku hned při zrodu oparu. “Béčko” urychlí proces hojení a zároveň zabrání puchýři v dalším růstu.

Druhou věcí, která se při “oparových” dnech určitě neztratí, je Zázračný kelímek od Oriflame. Osobně tuto značku moc nemusím, ale růžový/zlatý/červený kalíšek je skutečným zázrakem! Stejně jako výše zmiňovaný produkt podporuje hojení a rty příjemně promastí, čímž je i zvláční.

Během doby, kdy budete mít opar, nepoužívejte rtěnky, jimiž puchýř zbytečně ucpete. Pokud jako já však nutně potřebujete na rtech něco mít, protože vám sezónně praskají nebo z jakéhokoliv jiného důvodu, mohu vám doporučit balzámy na rty od Biodermy z řady Autoderm. Na ústa působí regeneračně, hydratují a později se vám budou hodit jako podklady pod rtěnku.

Text: Adéla J.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.