DIY: Vyrob si vlastní balzám na rty

[button link=”https://slecna.info/tag/klarin-blog/” color=”green”]KLÁŘIN BLOG[/button]
V dnešní době je možné vyrobit si doma téměř cokoliv, já dnes přicházím s balzámem na rty. Protože se blíží zima a s ní i čas, kdy nám začnou na rtech tuhnout a sádrovatět rtěnky, je dobré přejít buď na lesk na rty, nebo balzám. Patříte-li mezi milovnice balzámu, pro které je těžké najít pravý odstín, je tento článek právě pro vás.

Výhodou domácího balzámu je to, že škála jeho barev může být téměř nekonečná. Pokud ráda experimentujete s barvami nebo se jen chystáte na párty, nemusíte utrácet šílené peníze za rtěnky neobvyklých barev, ale jednoduše si vyrobte doma balzám za minimum.

Co je potřeba

K přípravě vlastního balzámu na rty si připrav následující ingredience:

vazelína nebo jelení lůj
stíny na oči nebo růž na tvář nebo zkrátka sypké pigmenty
kalíšek na uchování
tyčinka na promíchání
rydlo – např. nožík či párátko

Postup

1. Pokud je jelení lůj hodně ztuhlý, dejte jej na chvíli zahřát, například na topení. Poté dejte přiměřené množství do kalíšku.

2. Naškrábejte nožíkem takové množství pigmentu, aby měl váš balzám požadovanou světlou či sytou barvu. Přidejte do kalíšku s lojem.

3. Precizně promíchejte, aby se pigmenty s lojem dobře spojily. Pigmenty by měly být rozprostřeny po celém loji stejnoměrně.

4. Nakonec dejte hmotu na chvíli ztuhnout do lednice – není to nutné, záleží na tom, jak moc máte ráda balzám ztuhlý, a je hotovo.

Vyzkoušela jsi nebo vyzkoušíš? Dej nám vědět svůj názor! 

Autorka: Klára

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.