Mám akné. No a čo!

[button link=”https://slecna.info/tag/milusin-blog/” color=”blue”]MILUŠIN BLOG[/button]

Niektoré z nás, milé slečny, začnú mávať v určitom veku problémy s kožným ochorením, ktoré sa volá akné. Keďže pravé príčiny vzniku tohto ochorenia ešte stále nie sú dostatočne preskúmané, nedá sa jednoznačne povedať, ktorý preparát a liečebný postup je ten najefektívnejší.

U niektorých zaberie zmena stravy, iný musia užívať tabletky, ale stále je tu určité percento mladých, ktorým akné ostane aj v dospelosti. Jeho výskyt na chrbte, ramenách a hrudi sa dá skryť pod vrstvou oblečenia, no na tvári doslova „žiari“, čím ovplyvní nielen náš fyzický vzhľad, ale hlavne psychiku.

Sebaľútosť a nízke sebavedomie

Nemôžeš si nájsť priateľa, cítiš samotu, nechceš chodiť do spoločnosti a to všetko kvôli akné? Tak vedz, že všetko je len a len v tvojej hlave. Podľa mojej skúsenosti väčšine chlapcom nevadí u dievčaťa akné, ale nízke sebavedomie a sebaľútosť. Musíš na svojom sebavedomí pracovať pred zrkadlom, zvyšovať si svoje ego vyjadreniami ako: “Dnes ti to pristane.” “Máš nádherne namaľované oči, ktorým žiaden chlap neodolá.” “Ty na to máš.” a hlavne si povedať: “Mám akné. No a čo?”

Zabudni aj na sebaľútosť. Len si predstav seba, namiesto chlapca, s ktorým si vyrazíš von. Ideš s ňou po ulici a ona sa večne díva do zeme – hanbí sa za seba, či za mňa? – preletí ti hlavou otázka, na ktorú sa neosmelíš opýtať. Sedíte v cukrárni, v bare alebo kine a tvoja partnerka večne uhýba pohľadom, málo komunikuje, je napätá a nevie sa uvoľniť. Ty to berieš (stále z pozície chlapca) ako nezáujem, a tak ju už na ďalšie rande nezavoláš. No ani vo sne by ťa nenapadlo, že to dievča sa do teba buchlo, túži po tvojej blízkosti, chce ísť s tebou aj na koniec sveta… Proste len čo sa objavilo akné, mladá slečna sa uzavrela do seba a premohla ju sebaľútosť. Lenže človek, ktorý mal celý život čistú pleť, sa nevie vžiť do tvojich pocitov. Nemá ani potuchy, čo sa v tvojej hlave deje. Musíš bojovať o svoje šťastie. Vyjsť z ulity. Nenechať druhých, aby ťa ľutovali, ale ukázať im, že si šťastná, múdra, šikovná a veselá osôbka do spoločnosti, z ktorej vyžaruje vyrovnanosť, zdravé sebavedomie i chuť žiť na plné obrátky.

Čo robiť, keď mi na tvári ostali jazvičky?

Ak už  na svojej tvári objavíš hnisavé pupienky, určite by si si ich nemala vytláčať, lebo pri  odstránení každého z nich, ti ostane maličký kráter, ktorý sa po zahojení zmení na jazvičku, a tej sa už len ťažko zbavíš. Mňa nemal kto poučiť, a tak mi jazvy pribúdali jedna radosť. Osobne som navštívila estetickú chirurgičku už pred rokom, lebo som sa ich chcela zbaviť. Zaujal ma laser CO, ktorý odstráni kožu z tváre v priebehu pol hodiny. Nebola to lacná záležitosť, ale svoju investíciu do estetického zákroku neľutujem. Účinky sa dostavili po týždni, kedy sa mi pokožka na tvári ako-tak zahojila. Aj moji priatelia uznali, že vyzerám oveľa lepšie, než predtým. Síce mi na tvári ostali ešte jazvičky, ale už nie v takom množstve a takej viditeľnosti, ako pred zákrokom.

P. S.- Stále mám problémy s akné, ale beriem to športovo. Vo svojich očiach som človek, ktorý je výnimočný svojou originalitou a čo je hlavné,  mám seba rada takú, aká som.

Autorka: Miluša

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.