Mlsání na párty

[button link=”https://slecna.info/tag/mijin-blog /” color=”orange”]MIJIN BLOG[/button]

MIJIN BLOG – Léto je jako stvořené pro párty! Stále je co slavit a každá příležitost k uspořádání párty se musí využít. Pokud chceš zazářit nejen skvělým party outfitem, ale také báječnými pochoutkami pro přátele, vyzkoušej některé z mých receptů!

redkvicky-ancovicky-jednohubkyZačíná nám měsíc červen, který jakoby už patřil k prázdninám. Venku nám občas vykoukne sluníčko, a tak odolat myšlence uspořádat pomaturitní či předprázdninovou párty je těžké. Hudba i pití jsou celkem jasná volba, ale co k jídlu, aby to nebylo moc, nebyla to hodinová práce a všichni si pochutnali? Mám pro tebe pár tipů, kterými rozhodně nic nezkazíš.

Banánky v čokoládě

Jeden z nejrychlejších a nejrychleji z talíře mizících pamlsků.

Vše, co potřebuješ, je:
• Banán
• Kvalitní čokoláda + kapka mléka
• Piškoty
• Párátka

Banán nakrájej na kolečka, které budeš následně vkládat mezi dva piškoty. Vše spojíš párátkem, aby ti vznikla jednohubka. Do menšího kastrůlku si nalij po dně mléka, na které nasyp rozlámanou čokoládu. Pozor, abys mléka neměla moc a čokoláda ti na jednohubce ztuhla! Pokud máš čas, je lepší si je udělat den předem a nechat je přes noc v ledničce. Piškoty nasají vlhkost a z jednohubky se stane nebezpečně jedlá sladkost.
[box]

Listové tyčinky

Jednoduché slané tyčinky hodící se například k vínu. Samozřejmě jdou udělat i jako sladké zobání na chuť. Záleží jen na tobě, jak si je ochutíš. Jak už z názvu vyplývá, potřebuješ jen listové těsto. Pro urychlení práce se dá koupit těsto už rozválené (samozřejmě se to projeví na ceně).

Co na ně potřebuješ:
• Listové těsto
• Rozpuštěné máslo
• Sůl, mák, kmín, různé koření, nastrouhaný sýr  na slané tyčinky
• Cukr na  sladké tyčinky

Těsto potři rozkvedlaným vajíčkem a jednoduše nakrájej na tenké proužky cca 5 cm x 2 cm (nebo prostě jen nařezej cikcak kousky). Posyp čímkoli, co budeš mít po ruce, jsou super třeba jen s mákem. Peč zhruba 10-15 min na 200 °C. Pod listové těsto se nemusí plech vysypávat ani vymazávat.
[/box]

Párečky v těstíčku

Listové těsto můžeš použít taky jako obal na baby párečky. Nakrájíš ho na tenké čtverečky, aby se do nich páreček dal zabalit jako do zavinovačky a pořádně oba konce k sobě přimáčkneš.
[box]

Rajčatové jednohubky

Kombinace, která nikdy nezklame, je rajče a mozarella. Můžeš je připravit buď z velkých rajčat a velké mozarelly – nejlépe vypadají nakrájené na plátky, vyskládané na talíři střídavě mozarella a rajče a posypané bazalkou. Existují ale také sherry rajčátka a mini mozarellky. Když je rozkrojíš na půlku a znovu spojíš do jedné kuličky párátkem, aby na každém byla půlka rajčete a půlka mozarelly, budeš z nich mít roztomilé jednohubky. Pro efekt můžeš připíchnout i lístek čerstvé bazalky.
[/box]

Šunko-sýrové rolky

Také velmi rychlé, ale je lepší nechat přes noc odležet. Potřebuješ na ně:

• Tortillová placka (měkká!)
• Šunka
• Sýr
• Pomazánkové máslo ochucené

Jednoduše tortillu pomažeš máslem, vyskládáš sýr, na něj šunku, stočíš, zabalíš do folie, aby držela tvar, a dáš přes noc do ledničky. Druhý den už jen nakrájíš na kolečka o tloušťce cca 2-3 cm, pro jistotu a jednodušší konzumaci jednotlivé kolečka zpevni párátkem.
[box]

Jednohubky z rohlíků

Osvědčená klasika nakrájených rohlíků na kolečka namazaná čímkoli, ozdobená čímkoli a spojená párátkem nepřekvapí, ale nezklame. Osobně mám ráda kombinaci pomazánkového másla, hermelínu a sýra.
[/box]
Přeji příjemnou zábavu a dobrou chuť!

Autorka: Mija

No Comments Yet

Comments are closed