Nakopni zpět svůj mozek

[button link=”https://slecna.info/tag/hancin-blog/” color=”violet”]HANČIN BLOG[/button]

HANČIN BLOG – Dva měsíce vytouženého volna se jistě patřičně podepsaly na tvých znalostech. I když jsi se ještě v červnu válela, najednou si horko těžko vzpomínáš, jak se co počítá, řekne v angličtině nebo jak zní ta správná definice. Je na čase oprášit si svoje znalosti a na učení pomalu ale jistě zase kouknout. A kterými potravinami podpoříš funkci mozku, aby to pro tebe byla hračka?

Obohať svůj jídelníček o potraviny, které kladně ovlivňují tvůj mozek. Uvidíš, že se ti tělo náležitě odmění a studium půjde rychleji a snáze do hlavy.skola-uceni

Pomůže ovoce i zelenina

Jako první si zmíníme jablko Jedno takové ovoce denně například ke svačině pomáhá předcházet nemocem spojeným se špatnou pamětí. Když už jsme u sladkých plodů, doporučím ti ještě jahody a borůvky. Nejlépe budou samozřejmě působit čerstvé, ale na škodu nebudou ani ty, které jsi stihla zmrazit na horší časy. Studie totiž prokazují, že ti, kteří těmto malým kuličkám holdují, mají lepší paměť i motoriku.

Do svého jídelníčku bys dále mohla zařadit chřest. Osobně mi sice moc nechutná, ale třeba budeš mít jiný názor. Je bohatý na kyselinu listovou, která je pro mozek velmi důležitá.

Jako další bys neměla zapomínat na celozrnné pečivo, které tělo potěší mnohem více než obyčejné bílé. Obsahuje vlákninu a vitamín E. Tyto látky podporují správnou činnost srdce, která zajistí dostatečný přísun krve do mozku. Ke škodě není ani bílý jogurt a vlašské ořechy schopné se patřičně podepsat na nervových tkáních.

Pokud se ti nic z tohoto výčtu nezalíbilo, mám pro tebe ještě sladkou tečku nakonec. Tu představuje tmavá čokoláda. Před učením si tak dej čtvereček této lahodné pochoutky a uvidíš, že všechny ty nepříjemnosti naskáčou do hlavy rychleji. Ale pozor, mléčná se nepočítá!

Máš nějakou zkušenost s těmito potravinami ve spojitosti s učením?

No Comments Yet

Comments are closed