Návod: Jak být šťastná?

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-jitky-l/” color=”red”]BLOG JITKY L.[/button]

Nacházíš se zrovna v situaci, kdy se cítíš bezradná a padá na tebe všechno kolem? Zdá se ti, že toho štěstí moc v životě nemáš? Měla by ses změnit, změnit přístup k životu, s negativním myšlením to daleko nedotáhneš.

Jak být šťastná? Připustit si chyby a radovat se z maličkostí.

Občas se nezadaří každému z nás, to ovšem neznamená, že by z nás měli být věčně nabubřelí, nazlobení a deprimovaní lidé. Měla by sis vzít příklad od takových, co nikdy neztrácí humor a úsměv na rtech, ať už se ocitneš v sebehorší situaci. Ne nadarmo se říká, že úsměv léčí. O tom, zda budeš v životě šťastná a kolik toho štěstí pocítíš a budeš mít kolem sebe, rozhoduješ jenom ty sama. Slečna ti dá pár rad, jak najít příčinu trápení, oprostit se od ní a nechat se zasypat šťastnými dny.

Nazvi své trápení pravým jménem

Udělej si chvíli na sebe, abys dokázala pojmenovat to, co tě skutečně trápí a našla správnou cestu, jak se tomuto stresu či trápení pro příště vyvarovat. Sedni si například do pohodlného křesla nebo se jdu projít sama na nikým nerušenou procházku a zamysli se, co je to, co tě trápí, omezuje tě či ti dělá velké starosti. Máš nějaký problém? Ztratila jsi práci? Bojíš se, že tě podvádí přítel? Nebo snad lituješ, že jsi nechala školy? Ať už je tvůj problém jakýkoli, nech ho vyplout na povrch a popřemýšlej o něm. Nic si nezatajuj, nic si nenalhávej. Stála bys akorát sama proti sobě. Jakmile dokážeš nazvat problém pravým jménem, jsi jen kousíček od toho, abys ho vyřešila. A věz, že se ti uleví. Je to jako by sis stanovila vlastní diagnózu. Pokud jsi s něčím nespokojená, udělej s tím něco. Zasloužíš si být šťastná přeci!

Polož si otázku proč?

Ať tě trápí či sužuje cokoliv, je důležité si zodpovědět, proč se to tak děje. Odpověď najdeš ve svém podvědomí. Například si řekneš, že se nelíbíš sama sobě. Ale proč? Protože jsi přibrala a nemůžeš se přebytečných kil zbavit. Připadáš si tak ošklivá. Šťastní lidé nečekají a nestěžují si, oni se snaží se svým problémem něco udělat. Teď a hned. Chceš pro sebe přece to nejlepší. Nikomu bys neměla ustupovat. Možná chodíš s přítelem, ke kterému už nic necítíš. Proč to tak je? Nebudeš přece s někým, s kým to dávno nemá cenu. Měla bys jednat srdcem a vždy se rozhodnout, co je pro tebe nejlepší řešení. Vždy máš více možností, jaké zvolit řešení a z čeho vybrat. Zvol to, co je pro tebe správné.

Vyplň si sen

Abys byla šťastná, musíš dělat to, co tě naplňuje, co tě skutečně baví. Vyplň si svůj vlastní sen. Jakmile se pro něco nadchneš, snaž se to dosáhnout až do cíle. I muži mají rádi ženy, které mají sny a snaží se je zrealizovat. O čem nejčastěji sníš, to by sis měla vyplnit. Denní snění odráží naše nejtajnější přání. Neuvažuj o tom, co by měla dělat, ale co bys chtěla. To je rozdíl. Můžeš si tak splnit své nejtajnější sny a být šťastná. Poznej sama sebe a staň se šťastnou!

Jitka Libigerová

Narodila se ve znamení Kozohora jednoho lednového dne roku 1989. Miluje český jazyk, literaturu, knihy, med, Tři oříšky pro Popelku, květiny, ananas, jógu, tenis, děti a pohádky. Ve volném čase se kromě psaní věnuje také sportu. Závodně se snaží o in-line bruslení a běh, rekreačně hraje tenis, jezdí na kole, plave a cvičí jógu. Blízká je jí také turistika, fotografování, zájem o interiér a pečení. Jednou by se chtěla stát spisovatelkou.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.