Vyskoč si pro štěstí

Jak už to bývá, existují deprese podzimní a jarní. Ty podzimní máme snad úspěšně za sebou a čeká nás nebezpečná doba jarních depresí. Že to zní pesimisticky? Ano, zní a jelikož jaro je za dveřmi, je třeba se připravit na dobu, kdy se na nás ze všech stran pohrnou zprávy jak proti nim bojovat.

Možná, že kdyby o nich nikdo nemluvil, ani bychom si na ně nevzpomněli. Jenže uniknout těmto zprávám je imageprakticky nemožné. Proto ti Slečna přináší typy, jak si uchovat štěstí v duši.

Těš se na cokoli

To je snad nejcennější rada jakou znám a sama užívám. Vždy večer před usnutím, si vymysli na co se druhý den budeš těšit. Začneš den skvělou, lehkou snídaní? Uklidíš si v pokoji dlouho opomíjené kouty? Půjdeš si zaběhat nebo na kafe s kamarádkou? Je úplně jedno, co to bude. Daná věc v tobě musí vzbudit pocit, že se máš na co těšit. Když ráno vstaneš, připomeň si ji a celý den ti najednou uteče daleko rychleji. Jelikož budeš myslet na něco, co máš ráda, dostaví se pouze příjemné pocity a na chmury nezbude místo.

Jarní úklid

Mám na mysli samozřejmě i ten opravdový. Takže vyprat záclony, vymést kouty, umýt okna. Samotná práce – i když se ti do ní možná nechce – ti zvedne náladu. Zaprvé budeš myslet na jiné věci než ty negativní, zadruhé pohybem probudíš hormony dobré nálady a zatřetí budeš mít krásné nablýskaný a uklizený byt. Co z toho plyne? Přeci samá pozitiva. A jestli jsi při trávení zimních večerů pod dekou objevila nedostatky v bytě, teď je ta pravá chvíle je napravit. Vymaluj si pokoj nějakou veselou pěknou barvou nebo si nově potapetuj skříně, jistě víš o něčem, co by se hodilo zlepšit.
A nezapomeň, že mezi jarní úklid se řadí i ten v naší hlavě. Je jaro, všechno znovu ožívá a začíná. Takže je čas hodit za hlavu staré křivdy i nemilé přátele či přítele. Obklop se prostě jen tím, co tě těší a těmi, kdo tě těší.

Kam až vyskočíš

Jelikož sluníčko už krásně hřeje a příroda se pomalu probouzí ze zimního spánku, nezapomeň vyrazit ven. Jakmile vkročíš na louku nebo lesní cestu, ucítíš krásnou vůni nového, jarního vzduchu. Ten na nás má ty nejlepší relaxační účinky.
Kromě procházení se znovu začni věnovat sportu. Nenutím tě dělat vrcholově fotbal, ale najdi si například sport, který jsi ještě nezkoušela a ráda bys, nebo se vrať k nějakému, který tě baví. A jestli máš zahradu, doporučuji pořídit si trampolínu. Nejen že jsou cenově dostupné, ale nebudeš muset za sportem chodit nikam daleko. Jakmile uděláš první skok, po těle se ti rozlije pocit uvolňujícího jara a štěstí – zkus to. Je to k nezaplacení. Mimo to je prokázáno, že skákání na trampolínách spaluje daleko více kalorií, než třeba běh. Krásně rozproudí krev v těle a při skákání zapojuješ prakticky všechny svaly na těle. Kromě přínosu zdraví je to zábava a můžeš se zdokonalit na tolik, že zvládneš i dvojité salto. Trampolíny, které jsou kryté ze stran jsou v podstatě naprosto bezpečné. Trampolíny nejsou hračkou jen pro děti, takže není nic lepšího, než zahnat jarní deprese skákáním.

Je čas plánovat

Před námi jsou dvě nejkrásnější období v roce. Jaro a hned po něm léto. Je tedy nejvyšší čas začít si plánovat prázdniny nebo dovolenou. Díky včasným plánům seženeš pobyty u moře i u nás za lepší ceny. Plánováním se ale také dostaneš na vlnu pohody a těšení se a celý svět najednou pookřeje. Vymysli si výlet s kamarády nebo gril party. Prostě cokoli, co budeš dělat s lidmi, které máš ráda.

Jaro je jedno z nejlepších období v roce. Příroda rozkvétá, rodí se nová zvířátka i nové lásky a sny. Tak k čemu jarní deprese?

Hawaj.cz
tel. 776 400 400
email : info@hawaj.cz

Reklama

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Comments are closed