Bojový sport jménem hádky

“Vidíš, měla jsem pravdu!” “Říkala jsem ti to už nejmíň stokrát, abys to udělal.” “Proč to musíš vždycky vytáhnout, už jsme to přece řešili!” A navrch ta nejpopulárnější: ” Se sbalim a odstěhuju k mamince!” Také ti to něco připomíná? Neříkej, že ne. Partnerské hádky jsou stejným dílem partnerství jako samotná láska.

Aby bylo hned od začátku jasno, hádky s přítelem byly, jsou a budou ať už prožíváš jakkoli ideální vztah. Někdy jsou dokonce milenci-hadkak dobru celého vztahu a jaksi ho pročistí. Co ale dobré rozhodně není, že se v mnoha případech hádat neumíme nebo se rozčilujeme ve chvílích, kdy je nejlepší mlčet.

Dej mi už pokoj!!!

Po růžovém začátku každého vztahu na světě a hlavně po odložení oněch růžových brýlí najednou zaznamenáváme třecí plochy. Někdy je to maličkost, která rozbouří naše emoce. Jindy s hrůzou zjistíme, že vysněný muž se neumí osprchovat aniž by vytopil koupelnu, že má zvláštní, jedinečné ponožky, které podle něj mají nožičky a měly by tedy sami odkráčet do koše na špinavé prádlo. Nebo volí špatné politické strany, nesnáší narážky tvé matky, případně stoluje způsobem, kterému by se i vepřík divil. Ať už je to cokoli, dřív nebo později se nějaká hádka dostaví.
To nejlepší, co můžeš udělat když cítíš jak se v tobě vzdouvá vztek je začít počítat. Doporučuji minimálně do patnácti, někdy raději do stovky. Chtě nechtě se tím trochu zklidníš. My slečny, dívky i ženy totiž oplýváme velmi silnými emocemi a snadno se tak dostáváme do stavu zvaného afekt, kdy jsme schopné našeho miláčka proklít na deset pokolení dopředu i nazpět. Jedy, které kolem sebe pliveme v záchvatu vzteku později jen těžko omlouváme a litujeme jich. Takže vřele doporučuji nejdříve chvíli počítat a opakovat si v mysli ” vždyť já Tě miluju, jsi nejlepší chlap na světě” tak dlouho, dokud neucítíš trochu klidu. Když tě ani potom vztek nepřejde, zaútoč a hádej se. Uvidíš už ale celou situaci o něco střízlivěji, a tak se nejspíš na kletby nedostane.

Hádej se ke šťastnému konci

Každá hádka, ať už má jakýkoli začátek musí mít šťastný konec. Většina rozepří totiž není takového rozměru, abychom se stěhovaly pryč nebo milého vyhazovali jisty si svého rozhodnutí i za deset minut. Proto je důležité s tím počítat a hádat se konstruktivně. Tady je několik důležitých bodů, které při hádkách dodržuj. Je to jako fotbalový zápas – má svá pravidla.Nikdy do hádky nezatahuj situace, které se staly kdysi a které s aktuálním problémem nesouvisí.

  •  Nikdy partnerovi při zápalu boje nevyčítej mínusy, se kterými nemůže nic dělat a ty to víš.
  • Nikdy, ale vážně slečny! nikdy nenapadej svého milého co se sexu týká. (Vždyť to stejně v posteli neumíš, sex s tebou je mizerný a další lži.) Chceš nejspíš jen ublížit a tohle opravdu bolí, je to faul
  •  Udrž se na uzdě, zapomeň na sklony, že problém je skoro vyřešen, ale ty přetékáš pořád vzteky, takže se pustíš do dalšího tématu.
  • Nikdy se svému muži nesměj, ani v afektu. Víš jak se říká, že se nemá posmívat kočkám? A že je to sakra pravda. Tak u mužů to platí dvojnásob.
  •  I když budeš sebe-naštvanější, neodcházej z hádky. Jediné, čeho docílíš, bude tichá domácnost.

Tato pravidla hry se vyplatí dodržovat nejen proto, že vše dobře dopadne, ale i kvůli tvému duševnímu zdraví. Bude to pak jen hádka a ne osobní válka.

Udobřovat, udobřovat, udobřovat

Jakmile je problém vyřešen, případně se v hádce ztratí a přestane existovat, je čas na usmíření. Do toho se musíš pustit se stejnou vervou jako předtím do boje. Ať už se ukáže, že jsi měla pravdu či nikoli, na udobřování nezapomínej. Někdy to stojí trochu přemáhání, ale stokrát se ti to vyplatí. Protože teprve usmířením se tvůj vztah vrátí zpět do růžových kolejí ideálního vztahu. Obejmi partnera, dej mu pusu, nebojte se společně celé hádce zasmát. Udělej prostě cokoli, co ti bude přirozené, abys dala najevo lásku.
Každý vztah stojí na základech, kořenech a ty je třeba udržovat i prohlubovat. Právě usmířením je zaliješ a ony se znovu usadí pevně v zemi. Takže jaký je závěr? Hádej se, když je potřeba, ale nezapomeň, že když nejde o život tak o …. jde. A hlavně: celý vztah za jednu hádku jednoduše nestojí.

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.