Ombré nehty 2. Díl

[button link=”https://slecna.info/tag/barcin-blog/” color=”yellow”]BARČIN BLOG[/button]

BARČIN BLOG – V minulém dílu jsi se naučila jak na ombré nehty a jak je správně barevně kombinovat. Kombinací je, jak už jistě víš, spousta, takže nehrozí, že ti dojdou nápady. Ale může se stát, že tě tenhle styl omrzí. Pro tento případ mám pro tebe další typy, jak udělat jiný přechod barev nebo jak ombré zajímavě vylepšit.
Základ je stále stejný. Bílý nebo světlý podklad a k tomu houbičku. Co jsem zapomněla minule napsat. Určitě ještě před podkladovou světlou barvou použij nějaký výživový lak nebo olejíček. Péče o nehty by se neměla ombre nehtyzanedbávat.

Houbičkou naopak

Protože jsem minule ukazovala ombré, které bylo ze spodu nehtu nahoru, teď ukážu jak to udělat úplně naopak. Od základního stylu ombré se tohle nijak neliší. Jediné co zde bude jinak, že buďto otočíš houbičku, anebo laky na houbičku naneseš odshora dolů místo vodorovně. Přechod pak bude z jednoho kraje do druhého. Je to docela zajímavé v tom, že se zas tak moc nevidí. Efektivnější je s duhovými barvami, ale i jemné pastelové tóny nebudou krok vedle.

Ombré bez houbičky

První způsob jak na nehetch udělat ombré, aniž by jsi k tomu potřebovala houbičku, je pomocí kapesníčku. Osobně jsem to nikdy nezkoušela, ale myslím, že to bude docela příjemná zkušennost. Začni stejným způsobem jako vždy – bílým podkladem. Jeden prstík, nejlepší bude asi ukazováček, překryj kapesníčkem a nanášej po jedné barvě. Zároveň i po jedné barvě naťupkávej na nehty. Co bude v téhle technice lepší, že se přesně strefíš na část nehtu, než s houbičkou.
Viděla jsem i slečny, co dělaly ombré naprosto bez všeho. Jen si nalakovaly nehty dvěmi barvami a pak to do sebe postupně smíchaly. Nevím proč, ale takhle bych to já sama nezkoušela, protože tomu moc nedůvěřuju. Za ombre jinakmě je stoprocentně lepší ťupkání houbičkou. Někdy je opravdu zajímavé, co taková obyčejná věc dokáže na nehtech vytvořit.
Poslední styl, který se taky považuje za ombré, je vlastně každý nehet jinak barevný v jednom daném odstínu. Určitě jsi někdy něco podobného na nehtech měla. Nejlepší na tom je, že je to pěkné, originální a snadné. Barvy můžeš použít naprosto jakékoliv. Spíše ty, kterých máš doma nejvíc. Od palce můžeš začít světlejší a pokračovat k tmavější a nebo naopak. Záleží to na tvém vkusu. Určitě nebude vypadat zle, když vyzkoušíš dvě barvičky. Třeba ze žluté postupně přechod do zelené nebo z fialové do růžové.
Pokud ti nápady chybí a chceš se inspirovat, napiš do vyhledávače ombré nails a uvidíš, kde všude a jak můžeš vytvořit přechod. Třeba i se vzory, ale o tom příště.

No Comments Yet

Comments are closed