Ombré nehty 3. díl

[button link=”https://slecna.info/tag/barcin-blog/” color=”yellow”]BARČIN BLOG[/button]

BARČIN BLOG – Už víš, jak udělat ombré s houbičkou i bez houbičky. Naučila ses, jaké barvy kombinovat a jaké radši ne. Tohle ale ohledně ombré techniky není vše. Kombinovat s většími vzory nebo malými detaily můžeš kdykoliv. Pojďme se zaměřit na to jednodušší.

Jak ses v předchozích článcích mohla dozvědět, ombré se dá používat na nehtech různými způsoby. Přechody můžeš kombinovat a střídat jejich směr. Dnes se zaměříme na vzory a vylepšení. Některé budou lehčí, některé nehty, lakovani, ombreobtížnější. Jestli máš ráda nehty barevnější a nebo se držíš jednoduchosti, určitě si přijdeš na své.

Puntíky

Jediné, co zde budeš potřebovat, je zdobítko na nehty. Většinou se používá kulička, ale pokud ji doma nemáš, nevadí. Skvělou náhraškou nám bude hlavička od špendlíku nebo třeba hrot tužky. Výhodou je používat víc kuliček různých velikostí. Dohromady vytvoří pěkné a ne tak často viditelné nehtíky.
A jak s puntíky vytvořit přechod? Na začátek si vyber barvy. Podkladový lak by měl být bílý, ale když použiješ nějaký jiný, vadit to zas tak nebude. Hlavní je, aby výsledek byl fantastický. Postupně od nejtmavší zvolené barvy dělej puntíčky po celém nehtu. S každou barvou udělej alespoň 3 řady puntíků. Nakonec nezapomeň použít bezbarvý lak pro delší výdrž.
Kolik laků bude potřeba? 3 nebo 4 barvičky by měly stačit, ale jestli máš hodně odstínů v dané barvě, rozhodně využij všechny!

Typ: Pokud nechceš mít celé nehty puntíkované, ale zároveň chceš na nehtech puntíky, zkus udělat jednu svislou řadu uprostřed nehtu. Je to jednoduché, rychlé a efektivní. :-)

Staré známé třpytky

Třpytkami se dá vylepšit všechno, ale o tom už víš. Když se třpytky přidají k ombré, to je teprve něco pořádného. Můžeš si vybrat mezi dvěma způsoby. V jednom použiješ třpytky rovnou na přechod a v druhém ombre laky nehtytřpytkami přechod pouze vylepšíš.
1. způsob: Na světlý podklad “vyťupkáš” houbičkou 2-3 barvy, z toho by měl být jeden lak třpytkový (hlavně musí dobře krýt!) a druhý by mu měl být odstínově podobný. Třetí lak ani používat nemusíš, i s bílým podkladem to vypadá moc dobře.
2. způsob: Udělej si klasické ombré nehty. Lepší je zvolit jen jednoduché v jednom odstínu, aby nakonec nebyly moc přeplácané. Po zaschnutí na okraj nehtu nanes třpytky, jakoby začátek přechodu. K tomu použij houbičku nebo štěteček na oční stíny. Práce s ním na takové detaily je snadná. V případě, že se ti nechce používat houbička, zvládneš to i se štětečkem u laku. Dávej si ale pozor, aby se ti lak nedostal mimo nehet.

No Comments Yet

Comments are closed