Originální či elegantní manikúra: vlastnoručně a za pár korun?

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-hanky-z/” color=”green”]BLOG HANKY Z.[/button]
Nemáš čas nebo peníze (případně kombinaci obojího) na profesionální manikúru a přesto toužíš po dokonale upravených nehtech? Mám pro tebe pár návodů, jak si vytvoříš krásné nehty sama doma a za pár korun.Domácí manikúra

Osobně nejsem zastánkyní gelových nebo umělých nehtů. Vím, že ačkoliv lakování a podobné úpravy jim neprospívají, přelepování umělým nehtem nebo gelem je vyloženě ničí. Přesto miluju mít hezky upravené ruce a myslím, že každá žena/dívka by jim měla věnovat dostatečnou pozornost.

Proto ti přináším pár tipů, jak si hezky a originálně nehty nalakovat.

  1. Můj první nabízený „romantický styl“ jsou obyčejně nalakované nehty tmavě fialovým lakem (na obrázku vlevo nahoře), zajímavost jim pak dodá nálepka (k dostání v drogeriích, takových dvacet kousků tě vyjde asi na čtyřicet korun). Použití je jednoduché – na nalakované (a zaschlé!) nehty pinzetou umístíš samolepku a všechno ještě překryješ bezbarvým lakem.
  2. Další způsob, jak nehty ozdobit, jsem si tak pro radost nazvala „Café caramel“ (na obrázku fotka vlevo dole). Potřebuješ k tomu lak v nenápadném (já použila mírně nahnědlém) nude odstínu a další hnědý, ale výrazný lak. Po nalakování všech nehtů světlejším lakem udělej na každém nehtu diagonálně vedoucí trojúhelníček. Zní to složitě, ale opak je pravdou. Jenom pozor na směry trojúhelníku!
  3. Třetí a poslední způsob je v podstatě taková francouzská manikúra, je velmi nenápadná a elegantní (na obrázku fotka úplně vpravo). K jejímu vytvoření používám bílý a bezbarvý lak a izolepu. Z izolepy odstřihnu deset malých částí a nalepím na nehty tak, aby zůstala venku jenom špička. Tu nalakuju bílým lakem, po zaschnutí izolepu sloupnu a celý nehet přelakuju bezbarvým lakem.

Doufám, že ti mé nápady budou k užitku. Hodně zábavy!

Hanka Z.

Miluje sladkosti, letní vzduch po ránu, salsu, moderní tanec a nesnese se s hloupostí a nevychovaností.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.