Krása má křivky! Proč tomu pořád nevěříme?

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-hanky z./” color=”green”]BLOG HANKY Z.[/button]

Stokrát nám celá parta doktorů a psychologů může vysvětlovat, že krásná postava je zdravě štíhlá postava, přesto budeme pořád toužit po velikost 34. Toť dětské velikosti, nutno dodat.

Žádné boky, nožky jako párátka a vpadlé bříško…Jak je možné, že už kolik let dospělá, samostatná, sebevědomá žena touží po postavě nevyvinutého dítěte? V žádném případě neobhajuji tloušťku, spíše se pojďme společně zamyslet, proč tolik toužíme po hubenosti…cviceni-dieta-fitness-jidelnicek

Kdo přišel na nesmysl, že “lízátka” jsou sexy?

Odpověď na otázku, proč se aktuálně za krásnou považuje postava na pokraji vyhladovění, je jednoduší (a upřímně – i hloupější), než by se mohlo zdát. Módní návrháři, plni praktických nápadů, totiž po určité době zjistili, že obléct křivky je složitější, než naaranžovat svoje dílka na holky, co vlastně žádnou postavu nemají a tudíž si ji sami můžou vytvarovat svým modelem a pořád to bude vypadat dobře. Když se zamyslíš, je to pěkně divný důvod proto, abychom dobrovolně hladověly.
Tak mě napadá ještě jedna možná příčina – po staletí byla hubená postava naopak znakem ošklivosti, protože kdo neměl dost peněž na jídlo, vypadal příliš štíhle. Dneska je doba jiná – žijeme ve velkém blahobytu a možná právě proto je hubenost, která je za dnešních podmínek těžko dosažitelná, tak žádaná.

45kilový trend = hladové anorektičky vs. pyšné tlusťošky

Kromě toho, že si už mladičké dívky ničí zdraví přehnanými dietami má tento hubený trend na svědomí i další nešvar, a to zcela opačný. Umožňuje totiž ženám s (mnohdy značnou) nadváhou, aby v klidu dál debužíravaly a spokojeně přejezené se odvolávaly na provařená hesla tipu “jsem hrdá na svoje špíčky” nebo “mám ženské křivky” což určitě někde pod tou izolační vrstvou mají.

Opravdové krásky zadek mají!

Ať vychrtlé modelky ulehčují práci návrhářům jak chtějí, je prokázáno, že našim drsnějším polovičkám se z biologického, evolučního a bůhví ještě jakého hlediska líbí oblinky. Trvají na štíhlém pase, ale ten zbytek má být žensky zakulacený. To potvrzují super ikony z minulosti jako například Marilyn Monroe, Bridget Bardot, stejně jako ty dnešní: Katherine Zeta Jones nebo Jennifer Lopez. Žádná z nich by si dnes v modelingu ani neškrtla, ale kluci po nich už v pubertálních pokojích tajně vzdychají.

Jestli někoho neutěší ani tohle, mám ještě jeden, praktičtější fakt – vysněné postavy 90-60-90 je schopno dosáhnout jen asi 6 % žen. Zarážející? Neřekla bych – příroda to takhle myslela schválně. Proto se neboj najíst, stejně jako si jít zaběhat. Nakonec, to, co vyzařuje z tebe, je stejně vidět nejvíc:-)

P.S: Věděla jsi, že vysněná holčičí postava je asi o deset kilo “hubenější” než mužská varianta ideální figury?

Hanka Z.

Miluje sladkosti, letní vzduch po ránu, salsu, moderní tanec a nesnese se s hloupostí a nevychovaností.

No Comments Yet

Comments are closed