Ovlivňují barvy naše postoje a chování?

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-jitky-l/” color=”red”]BLOG JITKY L.[/button]

Jaká je tvoje oblíbená barva? Podle toho můžeš poukázat na to, v jakém se právě nacházíš rozpoložení, co právě pociťuješ. Každá barva má svoji charakteristiku, je spjatá s tajemnou energií a každá působí na tvoji duši jinak. Barvy ti pomohou dosáhnout toho, po čem v životě toužíš. Poznej, co na tebe jaká barva prozradí a zda se ztotožňuješ s její charakteristikou.

Milovníci červené barvy bývají impulsivní lidé, mají v sobě velkou životní sílu, jsou aktivní i srdeční. Ví, že pokud si na sebe obléknou červenou barvu, je velmi pravděpodobné, že je čeká úspěch. Tato barva je charakteristická vášní, chtíčem i silou. Modrá je barvou klidu a moudrosti, představuje však také lhostejnost či závislost. Vyhledávají ji lidé, kteří mají bohatý vnitřní život, ale zároveň jsou komplikovaní po psychické stránce a nemají se k možné nápravě. Zelená barva jakožto barva lesů a rostlinstva v sobě ukrývá naději, citlivost, houževnatost. Působí uklidňujícím dojmem. Představuje ochotu pomáhat druhým, dodávat jim bezpečí a uzdravovat je. Používá se ve zdravotnictví. Ve větší míře může vyvolat depresivní nálady.

Vyber se ridi naladou
Obklopujeme se barvami, které jsou nám blízké

Bílá barva je barva čistoty a touhy po nových začátcích, ale i koncích. Značí čistotu, jasnost, ale i nekompromisnost a chlad. Lidé, kteří tuto barvu mají v oblibě, jsou cílevědomější, dbají na svoji pověst. Někdy je provází pocity viny, strachu a bývají často nespokojeni sami se sebou. Je to rovněž barva smrti, působí nedostupně, avšak představuje plodnost. Otevírá tedy a uzavírá život. Naopak černá barva naznačuje citlivost, tajemno, nejistotu. Takoví lidé často rádi filozofují, někdy bývají uzavření před okolím, ale s lidmi vychází dobře a mívají diplomatické schopnosti.

Oranžová je barva optimistická. Milovníci oranžové jsou lidé nebojácní, otevření, zvídaví. Barva symbolizuje energii na rozhraní života a lásky. Žlutá je rovněž pozitivní, upřednostňují ji myslitelé. Fialová je barvou duchovního růstu, magie a poznávání tajemných sil. Růžová, kterou jedni milují a druzí nenávidí, je barvou lásky. Nositelky této barvy touží být opečovávány a milovány. Obdivovatelé hnědé barvy chtějí být nenápadní, jsou trpěliví, spolehliví a přirození. Nenápadná může být i šedá. Takový člověk je opatrný, může mít za sebou nějaké trauma. Přesto, že jsou nositelé šedými myšmi, sice nevyčnívají z řady, ale jsou přizpůsobiví.

Stříbrná barva v sobě ukrývá silnou astrální energii a jasnovidecké schopnosti. Lidé se řídí svou intuicí. Využívají telepatie, sny. Zlatá barva symbolizuje moudrost, šlechetnost, radost i štěstí. Je barvou, u níž nenajdeme negativa.

Jaká oblíbená barva je tvoje? Poznáváš se v ní po přečtení této stručné charakteristiky? Věříš, že barvy mohou ovlivnit tvoje postoje a myšlení, anebo jim nepřikládáš takový význam?

Foto: (c) 123RF Stock Photos

Jitka Libigerová

Narodila se ve znamení Kozohora jednoho lednového dne roku 1989. Miluje český jazyk, literaturu, knihy, med, Tři oříšky pro Popelku, květiny, ananas, jógu, tenis, děti a pohádky. Ve volném čase se kromě psaní věnuje také sportu. Závodně se snaží o in-line bruslení a běh, rekreačně hraje tenis, jezdí na kole, plave a cvičí jógu. Blízká je jí také turistika, fotografování, zájem o interiér a pečení. Jednou by se chtěla stát spisovatelkou.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.