Jak být na plese pravou dámou

To pozitivní na zimě a celém období mrazu jsou právě plesy. Tuhle pochmurnou roční dobu plesy rozzáří a pozvednou na vyšší úroveň. Hudba, tanec, krásné prostředí a náš princ po boku. Protože stejně jako se z nás stanou po oblečení šatů princezny, i muže obleky změní v galantního elegána.

saty-cervene
A co je na plese nejdůležitější pro nás? Přeci šaty! Chceme mít ty nejhezčí a sledování ostatních rób je nedílnou součástí plesu. Móda se neustále mění a s ní i trendy společenských šatů. Dnes již není nevhodné vzít si na takovou událost šaty pod kolena (koktejlové šaty), které dřív byly vítány jen na odpoledních akcích. Přesto bychom měly i v plesovém oblékání vždy dbát na to, že jde o večerní událost a na šatech to musí být vidět.

Paleta barev

Nejen černá je elegantní barvou. Pokud to barva pleti dovolí, krásně vypadá i béžová s nádechem do zlata nebo barva slonové kosti. Bílá barva je v zásadě pro plesové šaty nevhodná. Ať si oblečeš jakékoli bílé šaty, budeš vypadat jako ztracená nevěsta. To červená je na tom o mnoho lépe. Je sexy, vzrušující a podtrhne křivky těla. Na plese jsem viděla už i šaty růžové, zelené nebo žluté. Jediné, co se mi však vždy vybaví, je maturitní ples slečen bez vkusu.
Měly bychom se tedy držet ověřených barev, které nám tradičně sluší a nevymýšlet zbytečně nic nového. Protože to o co jde, je vypadat krásně – ne pouze originálně. To mnohdy hraničí s nevkusem.

Jako princezna

Ať už je dnešní móda jakkoli benevolentní, stále vedou dlouhé plesové šaty,  kterých si přes rok moc neužijeme. Dlouhé šaty nám totiž nejlépe vypasují tělo, nejvíce v nich vyniknou boky, pas a nohy. Dnes se preferuje délka těsně ke kotníkům, a tak můžeme snáze vystavit na odiv i střevíčky.
Stejně důležitý je samozřejmě účes a make-up. Drdoly ani copy nevyjdou snad nikdy z módy. Neboj se jich. Takový rybí cop správně zapletený po straně s malou stříbrnou ozdobou z tebe udělá královnu plesu. Pamatuj, že pokud zvolíš střihem složitější šaty, účes musí být naopak jednoduchý. Jestli máš raději šaty splývavé a střídmé, můžeš si dovolit rafinovaný drdol.

Nepřežeň to se šperky

saty-bile
Plesové šaty jsou zajisté dominantou, ale celkový vzhled podtrhují a dotvářejí vždy maličkosti – šperky a doplňky. Představ si krásnou róbu se silikonovým náramkem nebo s přívěskem SEXY… Co by sis o takové slečně pomyslela, je zřejmě jasné. Proto stejně tolik pozornosti, co věnuješ výběru šatů, věnuj i výběru vhodných doplňků. Zde platí více než jinde pravidlo střídmosti. Vyber vždy jen jeden šperk, který bude dominantní (náušnice, prsten, náhrdelník, kabelka atd.). Ostatní šperky musí být malé, nenápadné, nebo mohou zcela chybět. Pokud si vybereš velký náhrdelník, neboj se vynechat náušnice. Jestli bude hlavním šperkem kabelka, není již třeba žádný náramek. Nechceš přeci vypadat jako přezdobený stromeček.
To samé platí pro malování. Jestli ti sluší černé, velké oči, určitě to nekombinuj s rudými rty a naopak. Jelikož jde o večerní líčení, můžeš si dovolit větší vrstvu make-upu, ale nic se nemá přehánět a tady to platí dvojnásob.

A co je nejdůležitější?

Na plese všechny ohromíš šaty, boty, doplňky. Vše se ti podařilo vybrat a sladit naprosto dokonale. Ale to, co z tebe teprve udělá dámu na úrovni, je chování. Na ples a podobné akce slova typu vole, krávo, debile, úča, kretén nebo „ jdu se vychcat“opravdu, ale OPRAVDU nepatří. Nikdy a za žádných okolností. Pokud tě někdo (nebo ty někoho) uslyšíš takto mluvit, kouzlo okamžiku se rozplyne jako drahý parfém. Chovej se tak, jak ses oblékla. Až na sobě budeš mít zase džíny a triko, určitě ti projde i jiné jednání. Ale na ples patří jen dámy se vším všudy.

Užij si druhou vlnu plesové sezóny a přejeme hodně zábavy!

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.