Padesát odstínů šedi – RECENZE

[button link=”https://slecna.info/tag/katin-blog/” color=”yellow”]KÁTIN BLOG[/button]

Nejsem ten typ, který zaleze pod peřinu s romány pro ženy, červená knihovna není můj styl. K letošním Vánocům jsem však od přátel dostala knihu Fifty Shades of Grey. Od první stránky románu přistupovala velmi kriticky, ale musím uznat, že po pár kapitolách mě kniha dostala! Možná to byla antibiotika, možná volno po zkouškovém, každopádně ti knížku vřele doporučuji! Je to jako čokoláda, po pár stránkách prostě nelze přestat!

kniha-padesat-odstinu-sedi2Padesát odstínů šedi (Fifty Shades of Grey) je první díl trilogie spisovatelky E. L. James. E. L. James – vlastním jménem Erika Mitchell – je britská televizní produkční a spisovatelka. Vystudovala historii na univerzitě v Kentu. Vdala se za scénáristu Nialla Leonarda a má s ním dva syny.

O co v knize jde?

Román vypráví příběh jednadvacetileté studentky Anastasie Steelové. Díky nemoci své nejlepší kamarádky a spolubydlící Kate se Ana setkává s bohatým mladým podnikatelem Christianem Greyem (ano, Grey jako šedá :-) ). Jenže Christian není jen bohatý, je také velmi pěkný a, bohužel pro Anu, velmi tajemný.
Ana se poprvé zamiluje. To samé se ovšem dá říct i o Christianovi – zkušený a rezervovaný Christian nemůže odolat mladé nezkušené a krásné mladé dívce a úplně jí propadá. Má však poněkud neobvyklý postoj ke vztahům a sexu a Anastasie se tak pomalu zaplétá do jeho odstínů šedi.

Jak to bude dál…?

Na konci prvního dílu Anastasie od Christiana odchází. Červená mučírna, tresty a podivná smlouva – to od prvního vztahu opravdu neočekávala.
Na první díl navazuje druhá kniha – Padesát odstínů temnoty (Fifty Shades of Darker).

Ana je osamělá a stále touží po tajemném (a temném) Christianovi. Ani jemu však není Ana lhostejná. Je dokonce připraven kvůli ní opustit své temné choutky.

A jak to dopadne? To se dočteš v přístí recenzi!

Káťa

Studuje v Brně - žurnalistiku, politologii, a lehce si zahrává s právy. Ráda spí, jí, čte a nedá dopustit na dobrou knihu a dobré víno.

No Comments Yet

Comments are closed