Padesát odstínů temnoty – RECENZE

[button link=”https://slecna.info/tag/katin-blog/” color=”yellow”]KÁTIN BLOG[/button]

Padesát odstínů temnoty (Fifty Shades Darker) je druhý díl erotické trilogie autorky E. L.James. Na jeho četbu jsem se těšila už od poslední věty předchozího dílu. Knížka mě stála něco málo přes čtyři stovky, a já si teď nejsem úplně jistá, jestli to byla dobrá investice.

padesat-odstinu-temnoty-knihaV předchozí recenzi jsem ti představila první část trilogie, která nese název Padesát odstínů šedi. Slíbila jsem zároveň recenzi druhé části. Slib nyní plním. Takže jaká je druhá část?

O co v knize jde?

Na konci “jedničky” Ana odchází od Christiana a začíná žít svým vlastním “ne-sub” životem. Stýská se jí a přemýšlí, zda odchod od prvního muže, do kterého se byla schopna zamilovat, byla dobrá věc. Ani Christian na tom není nejlépe a na začátku knihy Anastasii kontaktuje a ihned ji šokuje. Chce se vzdát svých temných choutek a uzavřít červenou mučírnu, pokud  si to Ana bude přát.

Realita je však trochu jiná. Padesát odsínů vystupuje na povrch a Ana se musí rozhodnout, jestli přijme novou “smlouvu”. Ana váhá snad i proto, že konečně odhaluje Christianovu minulost, a tedy původ jeho zvrácenosti.

Bude film?

Na začátko loňského roku se dostala na veřejnost zpráva o chystaném filmu (respektive filmech – první  i druhý díl). Po nabídce ihned skočily filmové společnosti (jako Warner Bros, Paramount a mnohé další). Autorka si však chce při realizaci ponechat hlavní slovo (to se jí nemůžeme divit :) ). Takže co? FILM BUDE!

Zajímavost: V září 2012 vyšlo CD pod názvem Fifty Shades of Grey:The Classical Album.  Je to kompilace klasických písní, které jsou v knize zmíněny.

Moje hodnocení

Druhý díl Padesáti odstínů mě zklamal. My, holky, ji čteme snad jen proto, že bychom také chtěly nějakého takového chlapa. Míň temného, míň nebezpečného, ale takového, který by nás tak bezmezně miloval (a byl tak hezký a bohatý). Knížka mi sice nic nevzala, ale také vůbec nic nedala. Hodnotím ji jako celkem obstojného zabíječe času.

A co ty na ni říkáš?

Autorka: Káťa

Káťa

Studuje v Brně - žurnalistiku, politologii, a lehce si zahrává s právy. Ráda spí, jí, čte a nedá dopustit na dobrou knihu a dobré víno.

No Comments Yet

Comments are closed