Přichází mrazíky, zahřej se zevnitř!

[button link=”https://slecna.info/tag/katin-blog/” color=”yellow”]KÁTIN BLOG[/button]

Venku začíná sněžit, podzimní kabátek a vestu schováváš do skříně a vytahuješ zimní kolekci. V obchodech se objevují rukavice, čepice a šály nejrůznějších tvarů a barev a ty lituješ, že sis přes léto neušetřila na nové zateplené kozačky. Tři minuty čekání na autobus se přeměňují na nekonečný ruský horor. Depresivní? Nemusí být!

Ať se nám to líbí nebo ne, zimu máme za dveřmi. Potřeba něčím se zahřát bude v následujících měsících takřka neustálá. Pojď se tedy inspirovat mými originálními radami.

Rada první – POLÉVKOVÁ

Na sobě máš čtyři vrstvy oblečení a stále je ti zima? Skoč si do bufáče, hospody či restaurace na teplou polévku! Nejlépe zahřejí slané vývary. Pokud máš i hlad, nic nezkazíš gulášovkou. A pokud je nouze, vystačíš si i s polévkami z pytlíku!

Můj tip: Poctivé polévky z pytlíku (já miluju gulášovou a zelňačku). Když dáš o něco méně vody, než je na obale napsáno, získáš dokonalou večeři!

Rada druhá – SVAŘ, CO SE DÁ!

V kavárně si místo latte objednej svařený džus, lépe tě zahřeje a cukr v něm dodá tělu energii, aby se mohlo bránit mrazíkům. Doma si ho vyrobíš tak, že v hrnci ohřeješ libovolné množství džusu (pokud je sladší, můžeš přidat vodu) a přidáš špetku skořice.

Pokud neřídíš a potřebuješ se opravdu pořádně zahřát, dej si svařené vínoDoma ho vyrobíš tak, že si do hrnce naliješ cca 2,5 dl vína (červené či bílé, podle toho, které máš radši) a krátce povaříš s celou skořicí. Pokud jsi na sladké, můžeš přidat trochu třtinového cukru.

Pozor! Víno nenech převařit! Vyprchal by alkohol! :-)

Rada třetí – PUNČOVÁ A VIŠŇOVÁ

Není nad punč z vánočních trhů ve Vídni a Drážďanech. Pokud nemáš možnost zajet zahřát se tam, zkus si udělat vlastní punč:

Budeš potřebovat: cukr (dle chuti), ananasový džus (1 litr), rozinky (200g), džus černý rybíz (1 litr), červené víno (1 litr), vanilkový cukr (1 balíček), citron, pomeranč, rum (cca 3 dl), celý badyán, celá skořice

Džusy a víno nalij do hrnce, přidej cukr, vanilku, rozinky, badyán, skořici a na půlkolečka nakrájený citron a pomeranč. Nechej mírně provařit a poté přidej rum. Zamíchej, sundej z plotny a můžeš podávat!;

Pokud nemáš tolik času (a nebo býváš lenoch, jako já :-) ), zkus horkou griotkugriotku (nejlépe domácí) svař s libovolným množstvím vody. A hotovo! Pro chuť můžeš přidat skořici.

Zahřeje tě samozřejmě i obyčejný čaj nebo kakao, ale to už není taková legrace :-).

A jak se v zimě zaručeně zahřeješ ty?

Káťa

Studuje v Brně - žurnalistiku, politologii, a lehce si zahrává s právy. Ráda spí, jí, čte a nedá dopustit na dobrou knihu a dobré víno.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.