Přírodní kosmetika Alverde – na vlastní kůži!

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-hanky-z/” color=”green”]BLOG HANKY Z.[/button]

Všeobecně jsem pro žít s přírodou, zvířátky a rostlinami v míru, proto jsem se rozhodla vyzkoušet přírodní kosmetiku Alverde. Tady jsou výsledky mého malého průzkumu.

K čemu vlastně používat přírodní kosmetiku? Kromě její šetrnosti k životnímu prostřední neobsahuje některé umělé látky, které můžou organismus zatěžovat a citlivou kůži dokonce dráždit.
Kosmetika Alverde neobsahuje barvící ani vonné látky a zároveň je cenově velmi dostupná, proto jsem ji vybrala k otestování. Jak jednotlivé výrobky dopadly?

Kosmetika Alverde
Přírodní kosmetika Alverde

Denní krém Wildrose

Krém s olejem z jader divoké růže, slunečnicovým olejem a bambuckým máslem pro suchou pleť. Je pravda, že suchou pleť nemám, ale myslím, že to až takový vliv na výsledek nemělo – po použití krém vytvoří na pleti trochu nepříjemný film. Jinak se zdá být v pohodě, příjemně voní, přesto ho nemůžu vyloženě doporučit. Cena se pohybuje okolo šedesáti korun.

Alverde šampon pro lesk vlasů

Šampon s meruňkou a citronem pro lámavé vlasy a vlasy bez lesku slibuje oživení vlasů a snadné rozčesávání. Ze všech Alverde šamponů, které jsem v drogerii „očuchala“ voní určitě nejpříjemněji, ale z vlasů skoro cítit není. Taky se připrav, že moc nepění – neobsahuje totiž látku, která u běžných šamponů pěnění způsobí. Celkově šampon můžu poměrně doporučit – vlasy jsou po něm hebké i bez použití kondicionéru. Koupíš ho asi za sedmdesát korun.

Alverde tělové máslo

Tělové máslo obsahuje olej z makadamového oříšku a bambucké máslo z kontrolovaného biologického zemědělství. Velmi zvláště a příjemně voní a zanechává hebkou kůži, i když nijak více, než jiná tělová mléka. Pro citlivou a vysušenou kůži však může být vážně super. Za tělové máslo s makadamovým oříškem říkám ano:-) Stojí asi stovku.

Budu moc ráda, pokud mi do komentářů napíšeš, jestli máš nějakou osobní zkušenost s přírodní kosmetikou, nebo jestli ti to přijde jako zbytečná investice.

Hanka Z.

Miluje sladkosti, letní vzduch po ránu, salsu, moderní tanec a nesnese se s hloupostí a nevychovaností.

4 Comments
  1. alverde kosmetiku používám – zejména tedy šampony a kondicionéry a můžu jenom doporučit, zlepšila se mi po nich kvalita vlasů a navíc – neobsahují silikony jako jiné šampony, takže nezatěžuje vlasy. Ne všechny ale někomu sednou, je potřeba pozkoušet.

  2. Používám Alverde kosmetiku Clear – výrobky se sprašem a výtažky z hroznových jader pro nečistou pleť a nemůžu si je vynachválit. Předtím jsem na svou mastnou a znečištěnou plěť s akné použila snad všechna tonika, pleťové vody, masky, peelingy a krémy z drogerií i lékáren a výsledkem byly pouze vyhozené peníze. Kosmetika Alverde mi konečně pomohla, takže já můžu jen doporučit ;-)

Leave a Reply

Your email address will not be published.