Síla motivace aneb Jak dosáhnout všeho, co chceš

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-nat/” color=”red”]BLOG NAT[/button]
Už tě někdy napadlo, jak je možné, že některé holky stíhají být hezké, ve škole mají pěkné známky a ještě potkávají spoustu kluků na diskotékách? Proč, když se doma denně drtíš stohy knih a už ani nikam nechodíš, nejsi jako ony? Pokud jsi více skeptická a nevěříš těm řečem o knize a síle Tajemství od Rhondy Byrne, možná máš jen slabou motivaci.

Co je to motivace? Pokud se to převede do řeči smrtelníků, tak něco, co nás žene dopředu. Motor, nebo možná i odměna na konci cesty. Každopádně v ní vidíme něco, za co stojí bojovat. Je ale dobré vybrat si tu správnou.
Nejdůležitější je si určit, co chceš dokázat, a rozdělit si to na malé části. Chceš si v budoucnu žít na vysoké noze? Fajn. Sepiš si, co všechno tomu předchází. Tvůj sen je tedy žít nad průměrem, což znamená peníze, a těm předchází dobrá práce (v drtivé většině případů). Sama si už jistě domyslíš, že dobrou práci získáš dobrým vzděláním a neúnavným snažením. Pokud si vše takto rozčleníš, najednou uvidíš, kde je chyba. Určila sis svůj velký sen, něco, co tě motivovalo jít dál, ale chybí ti do něho spousta položek. Zaměř se nejdříve na každou zvlášť. Pololetní vysvědčení s vyznamenáním a následně úspěšná maturita. Vše ber po krocích a uvidíš, že za chvíli to bude mnohem snazší. A hlavně buď upřímná sama k sobě – je tvůj sen reálný?

Důležité je mít správný cíl

Ty holky, na které žárlíme, si prostě jen stanovily, co je pro ně důležité, a za čím se hnát. Pokud se rozhodly úspěšně dokončit školu a přitom chodit na party, nejspíš tráví celý týden učením a víkend s kamarády. Pak nezbývá žádný zbytečný prostor a čas využijí efektivně podle toho, jak si ony přejí a chtějí.

Mnoho odborníků tvrdí, že se lidem nedaří hubnout, i když vše pečlivě dodržují. Drží diety a pravidelně cvičí. Čím to je? Prý chtějí zhubnout kvůli okolí, ne kvůli sobě. Řeší, že chtějí zhubnout tuk na bříšku a stehnech, což je ale jen chvilková motivace. Za chvilku se unaví a přejdou do fáze odpočinku od všeho, tedy i od určování nějaké motivace. Kdyby se ale rozhodli zhubnout pro své zdraví, šlo by to rychleji. Zdraví totiž není totéž, co atraktivní vzhled moderní doby, ale to si spousta lidí nechce (nebo neumí) připustit. Zdraví se pokoušíme obnovit a ochránit po celý život. Když chtějí zhubnout, je jim jasné, že to bude jen na chvilku. Na chvíli se budou týrat a pak jen sledovat ty úžasné výsledky. Tahle euforie ale brzy vyprchá.

Nejdůležitější je si stanovit to, čeho vlastně chceme dosáhnout, a to si rozdělit na dílky. Tak budeme mít spoustu menších motivací a každá chvilka radosti z jedné úspěšně splněné nás popožene kupředu zase o něco rychleji. Už víš, co je tvojí nejsilnější motivací?

Autorka: Nat Morávková

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.