Súťažiť a vyhrať

[button link=”https://slecna.info/tag/milusin-blog/” color=”blue”]MILUŠIN BLOG[/button]
Internetové, televizní a jiné soutěže… Je vítězství jen věcí náhody? Nemusí být! Miluša ti přináší několik tipů a návodů, jak svému štěstí v soutěžích trochu napomoci.

vanocni-darky-nakupovani-vanoce-online-internetTentokrát ti Miluša poradí, jak uspět v kuchařské a internetové soutěži a jak napsat příspěvek do televize, aby byl určitě vybrán a odměněn.

Vymyslieť recept

V mnohých časopisoch o varení odmeňujú čitateľské recepty. Stačí hodinka, dve, jedna fotka, napísať ingrediencie a postup do wordu, poslať cez mail a už len čakať. Najprv si v hlave rozmyslím, či chcem vylepšiť starý recept, alebo vymyslieť niečo nové. Položím si otázku, či pôjde o polievku, hlavné jedlo, predjedlo alebo dezert. Potom si na papier napíšem ingrediencie, ktoré hodlám použiť a nakoniec sa pustím do samotnej prípravy. Za každou použitou ingredienciou svoj výtvor ochutnám a pouvažujem, či ďalšiu surovinu použijem alebo vylúčim. Na záver celkový recept dochutím najprv v malej miske a až potom celý pokrm, samozrejme pokiaľ nejde o koláč, zákusok, vtedy je to hop alebo trop.

Teraz vám poskytnem menšiu pomôcku, ako začať:

Koláče

Do každého cesta sa dá niečo pridať, či už kandizované ovocie alebo zavárané, sušené plody, likéry, dokonca môžeme v ceste vynechať cukor, sladké ingrediencie a pridať zeleninu, koreniny, čím vznikne slaný koláč.

Polievky

Základom je vývar, zátrepka alebo zápražka. Pridáme halušky, známe sú pečeňové, no môžeme skúsiť aj s kuracím mäsom, bylinkové, ovocné, zelerové, kapustové… môže to byť vynikajúce. Dokonca sa môžeme podujať na experimentovanie so syrmi, listami z byliniek, či cestovinami.

Hlavný chod

Ak chceme s mäsom experimentovať, môžeme ho naplniť ako španielske vtáčiky len inými plnkami, do ktorých popridáme sušené ovocie, zaváraneniny, exotické ovocie, dokonca banány na slano okorenené. Podávame so zemiakovou kašou, kde sme zemiaky vymiešali s nejakou postrúhanou a udusenou zeleninou.
Je dobré rozdeliť si vymyslený pokrm na viac častí. Ak sme sa rozhodli vyprážať a výsledok je katastrofálne nechutný, pokúsime sa ďalšiu časť upiecť, uvariť alebo podusiť. Možno otrasnú chuť eliminuje omáčka, výrazné bylinky, koreniny, prešpikovanie cesnakom… proste vždy sa dá náš neúspech zachrániť.

Vyhrať v televízii

Myslím tým súťaž, kde máte napísať svoj názor, príbeh, postreh. (5krát za dva mesiace som vyhrala v TV.)
Napíšem vždy pozitívne, optimisticky. Vyzdvihujem dobré úmysly, vlastnosti, udalosti, proste to, čoho sa téma týka a okrem názoru, či postrehu, napíšem vlastnú príhodu alebo fiktívnu, respektíve dám radu, zaručený recept a pod. Nakoniec zaželám relácii i celej televízii veľa úspechov.

Vyhrať na nete

Vyhľadávam súťaže s poslaním fotografií na rôzne témy, hľadám ľahko priehľadnuteľné súťaže, navštevujem málo známe alebo na prvý pohľad nezaujímavé stránky. Do prehľadávača zadávam aj bizarné slovné spojenia, pretože mi môže vyhodiť aj aktuálne súťaže a hlavne nikdy sa nechválim a nerozprávam o práve prebiehajúcich súťažiach, pretože závisť dokáže riadne zamiešať kartami. Viem, o čom hovorím.

Tak milé slečny, držím vám palce a prajem veľa šťastia pri súťažení a vyhrávaní cien.

Autorka: Miluša

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.