Tarte tatin – mlsání na francouzský způsob

[button link=”https://slecna.info/tag/klarin-blog/” color=”green”]KLÁŘIN BLOG[/button]

Hledáte recept na rychlý, jednoduchý a levný koláč? Pak mám pro vás zaručený tip. Jde o obnovu tradičního francouzského koláče Tarte tatin. Tento recept zaručí spokojenosti vašich chuťových buněk, žaludku a hlavně pohledu na váhu. Koláč totiž obsahuje minimální množství tuku.

Výhody tohoto receptu? Rychlá příprava, snadno dostupné ingredience, nízký obsah tuku a výborná chuť tradičního francouzského zákusku. Vyzkoušejte samy!

Jak na to

Doba přípravy: cca 15 minut

Ingredience: 300 ml mléka (pro méně tuku nízkotučné), 3 vejce, 70 g hladké mouky, 70 g krystalového cukru, 1 lžíce brandy, calvadosu nebo rumu, 450 g jablek, 1 lžička mleté skořice

Postup:

1. Nejdříve si předehřejeme troubu na 200 °C. Oloupeme si jablka, zbavíme se jádřinců a zvážíme. Pokud máme dostatečné množství, nakrájíme je na půlměsíčky.

2. Do připravené mísy si dáme mouku, cukr (nechte si trochu na posypání), mléko a námi vybraný alkohol – já zvolila rum, protože mám ráda jeho aroma. Doporučuji přidat více než lžičku, koláč je poté chutnější. Nakonec vše smícháme pomocí šlehací metly – můžete použít i robot, ale je to téměř zbytečné. Upozorňuji, že těsto je velice řídké, tak se nezalekněte.

3. Nyní přichází na řadu jablkové půlměsíčky, které poklademe po celé míse, která by měla mít obsah 1,5 litru. Já mísu vždy lehce vymažu máslem, avšak u teflonové to není potřeba. Poté posypeme skořicí a cukrem. Nakonec vše zalijeme připraveným těstem.

Pečeme 30-40 minut, až je těsto vyběhlé a upečené dozlatova. Trošku posypeme cukrem. Koláč je možné podávat horký, avšak lidem podle mé zkušenosti většinou více chutná studený.

Tip: Místo jablek lze použít švestky či meruňky. Do těsta můžeme přidat rozinky a skořici nahradit novým kořením.

Přeji dobrou chuť! Bon appétit!

Autorka: Klára

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.