To nejlepší ze zdravé výživy! Zn.: I pro mlsné jazýčky…

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-hanky-z/” color=”green”]BLOG HANKY Z.[/button]

BLOG HANKY Z. – Možná sis přečetla mé dva předchozí články o (z mého pohledu) nejlepší dekorativní a pěstící kosmetice. Napadlo mě, že není od věci  poradit také pár věcí, které nás udržují krásné „zevnitř“.

Zdrava stravaZdravá výživa mě zajímá, ráda se dobře a chutně najím, tudíž na saláty a mořské chaluhy mě nikdo moc nenaláká. Proto mám pár vytipovaných věcí, které kromě tvého těla potěší i chuťové buňky.

Jáhlová kaše

Cena: například Nomina – cca 45 Kč

Miluju velké, nejlépe sladké snídaně, ale zároveň jsem dost líná vstávat. Tohle dilema za mě vyřešily instantní kaše, především má oblíbená jáhlová. Jednoduše si ohřeješ mléko a v něm rozmícháš už připravenou směs na kaši. Celé to zabere tak dvě minutky a máš na světě zdravou a chutnou snídani. Kromě jáhlové kaše doporučuji například i kukuřičnou.

Datlový sirup

Cena: cca 65 Kč

O super vynálezu jménem datlový sirup jsem se zmiňovala už v článku o zdravějším slazení. Je vyroben opravdu jen z datlí, tudíž tvé zdraví ani linii neohrozí. Samozřejmě ne každému se musí zamlouvat trochu zvláštní, hodně sladce ovocná chuť, ale jsem toho názoru, že stojí minimálně za vyzkoušení. Použít ho můžeš na kaše, ovesné vločky, nebo i do moučníků.

Cizrna

Cena: kolem 40 Kč/500 g

Cizrna, nebo-li také římský hrách je obyčejná luštěnina (proto je tak zdravá), ale vlastně ji moc lidí nezná nebo alespoň nevaří. Postup přípravy je jednoduchý: cizrnu namočíš (nejlépe přes noc), ona dost nabude, pak ji uvaříš a dál můžeš postupovat libovolně – osmahnout na másle, na cibulce,..
Její chuť je výborná, jakoby ořechová, proto jsem se ji rozhodla zařadit do svého seznamu oblíbených zdravých jídel. Vyzkoušej!

Celozrnná mouka Interspar

Cena: 24 Kč/1 kg

Vyzkoušela jsem ji teprve nedávno a velmi mile mě překvapila. Upekla jsem z ní (50:50 hladká a celozrnná mouka) pizzu a koláčky a obojí bylo výborné. Nikdo ani nepoznal, že je to zdravější varianta nezdravých jídel. Sympatická je i cena, výrobky tak nevyjdou příliš draho.

Máš také nějakou svou oblíbenou a zdravou dobrůtku? Poděl se!

Hanka Z.

Miluje sladkosti, letní vzduch po ránu, salsu, moderní tanec a nesnese se s hloupostí a nevychovaností.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.