Umění být ženou v moderním světě

[button link=”https://slecna.info/tag/klarin-blog/” color=”green”]KLÁŘIN BLOG[/button]

Čím to, že ženy v dnešní době ztratily svou přirozenou ženskost? Denně můžeme v mediích sledovat nádherné svůdné ženy s vysokým sexappealem, které jsou úspěšné, přesto krásné. Co však my ostatní? Opravdu nedokážeme být krásné každý den?

Hlavním jádrem problému je podle mě to, že ženy byly odjakživa utlačovány a považovány za ozdobu muže a matku dětí. V dnešní době málokterá žena svého muže reprezentuje na opravdové úrovni a mnohdy nemá čas ani na děti – pokud je vůbec má. Byly jsme nuceny přizpůsobit se dnešnímu světu, a to sice naučit se v sobě potlačit ženu a probudit mužské vlastnosti. Staly jsme se dříčem. Bohužel v mnoha případech už žena opravdu nevypadá ani jako žena, nýbrž jako náhražka. Dříve se o ženy bojovalo, byly spojovány s ďáblem a upalovány za to, jak svůdné  a krásné dokázaly být.  Dnes už si většina mužů žen ani neváží.

Pamatujte, že pouze to, že jste se narodily jako ženy, z vás ženy tak úplně nedělá. Tohle si lidé už uvědomili, a proto se započalo hledání pravého ženského prvku. Každá žena ho ale v sobě musí objevit sama, nebo si jej vybudovat.

Návrat k ženství

Jak kdysi řekla Ninon de Lenclos: „Není ošklivých žen. Jsou jen ženy, které nevědí, jak se učinit krásnými.“ A jak se tedy učinit opět tou krásnou ženou, za kterou se muž vždy otočí?

  • Nejdůležitější je být zdravě sebevědomá a věřit ve svůj přirozený půvab. Dbejte na dostatečné množství kvalitního spánku. Žena by nikdy neměla vypadat strhaně, ani když jde z práce.
  • Jádro ženskosti tkví v mentalitě. Važte si toho, že jste ženy.
  • Upravte svůj šatník tak, aby obsahoval více oblečení, které zdůrazní přirozené křivky ženského těla. Chybět by vám v něm neměla užší sukně do pasu – sukně byly snad odjakživa součástí ženského šatníku stejně jako šaty. Začněte toto oblečení nosit běžně, nejen na příležitostné akce.
  • Tím se dostáváme také k tomu, co pod oblečením nosit. Dbejte na spodní prádlo stejné barvy, nemusí být nutně zdobené. Volte správnou podprsenku, která umocní vaše poprsí. Nenoste příliš hluboké výstřihy – působí to v horším případě velice lacině a prodejně. I když se muži rádi podívají, nemají se poté na co těšit při svlékání.
  • Je dobré být celkově vždy hezky upravená, protože to k ženství patří. Nebojte se použít ani rtěnku – umocňuje ženství. Ne každá z nás však rtěnku snese.
  • Nezapomínejte především na své chování. Snažte se být dámou za každé příležitosti. Ať už jste v práci, ve společnosti nebo mezi přáteli. Být dámou je jeden ze základů jak být pravou ženou. Rozdávejte úsměvy lidem kolem sebe, dodá to energii jak vám, tak i jim.

V neposlední řadě využívejte očního kontaktu. Lidé na něj v dnešní době zapomínají nebo je jim nepříjemný z mnoha důvodů. Ženy však vždy uměly i jedním pohledem dokázat neuvěřitelné věci.

Nebojte se vrátit ke svému ženství a naučte se být pravými ženami.

Autorka: Klára

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.