Vaječný šampon pro lesklé vlasy

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-nat/” color=”red”]BLOG NAT[/button]
Občas se ráno probudím a moje vlasy, i když jsem si je minulý večer myla vypadají, jako tráva ze sušičky. Polámané, nepružné, dokonce i barvou nezapadají do celku. Hodně dlouho jsem přemýšlela a hledala, jak se s něčím takovým vypořádat.

Vaječný šampon

Zřejmě první variantou, která nás všechny napadne, je koupit si šampon, kondicionér, či jiný přípravek určený na tento problém. Za skutečně kvalitní kosmetiku ale můžeme zaplatit vysoké částky. Když se ráno vzbudím s takovými vlasy a za chvíli musím běžet do školy nemůžu očekávat, že si zaběhnu ještě do drogerie, která bývá beztak brzy ráno zavřená. Odpověď jsem našla v něčem, co jsem měla před nosem téměř pořád. Na internetu, v knížkách, od babiček, kamarádek… Všichni tohle tajemství znají, jen to nikdo už ze zvyku nebere vážně. Všechno máme doma a funguje to na sto procent.

Vyrob si sama super šampon

Podle množství šamponu, který si chceme vyrobit si připravíme vajíčka, olivový olej, misku pro rozšlehání směsi a vidličku. Pokud chceme, aby nám vlasy voněly nějakou speciální vůní, můžeme přidat i pár kapek parfému. To ale není povinností. Následně se totiž kvůli olivovému oleji šampon musí stejně opláchnout a umýt normálním šamponem.
šampon

Postup

  1. Oddělíme žloutky od bílků a žloutky rozšleháme. Bílky můžeme schovat například na žemlovku.
  2. Přidáme olivový olej v poměru 3:1. A vše pečlivě zamícháme.
  3. Můžeme nechat v nádobě, nebo přelít do speciální lahvičky podle toho, jestli šampon použijeme hned. Nemělo by se ale zapomínat, že jde přeci jen o vajíčko a to mimo ledničku v tomto stavu moc dlouho nevydrží. Doporučuji tedy použít ihned.
  4. Aplikujeme jako normální šampon, opláchneme vodou a vlasy umyjeme normálním šamponem.

Ručím za okamžité výsledky. Těšit se můžeš na hebké a lesklé vlasy. Vyzkoušej můj recept a poděl se s námi o výsledek!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.