Velikonoční pokoj, radost a harmonie

[button link=”https://slecna.info/tag/moje-stylistka/” color=”cyan”]MOJE STYLISTKA[/button]
Ať už jsi věřící nebo ne, Velikonce představují spojení rodiny a domova, je to svátek radosti, vděčnosti a pokory. Především se tento svátek týká křesťanů, kteří oslavují Ježíše Krista, jeho smrt a zmrtvýchvstání. Pro celý křesťanský svět je tento týden zastavením se v jejich životech, přemýšlením o cíli a smyslu života, o lásce, která překonává vše. Velikonoční pátek a neděle jsou pak dovršením celého svátku.

Česká republika je spíše státem ateistů, ačkoliv máme hlubokou křesťanskou historii a duchovní základy, které po válce ztratily svoji moc a působení. I přesto, že tento svátek třeba neslavíš, přemýšlej nad tím, co můžeš udělat pro své nejbližší, jak je potěšit, povzbudit, dodat odvahu, projevit vděčnost za to, že je máš. Vztahy jsou klíčové a nejdůležitější ve všech oblastech života. Stojí za to o ně pečovat a připomínat si, tak jak si připomínají křesťané o Velikonocích, že láska, vděčnost, pokora a víra je dobré ovoce, které přináší do našeho života klid, radost a pokoj.velikonoční kraslice

  • Udělej svým blízkým radost a místo velikonočního vajíčka jim řekni, jak jsou pro tebe důležití.
  • Nekupuj velikonoční vajíčka, která vyrobil a namaloval někdo cizí. Dej si tu práci, vyrob jich pár vlastní rukou a použij svoji fantazii. Věř, že nejbližší to ocení.
  • Pokud nepečeš, o Velikonocích to udělej. Pečení s rodinou vztahy otužuje a sbližuje. Velikonoční beránek se tak stane společnou aktivitou a věřím, že vám bude chutnat více, než kdybyste ho kupovali v obchodě.
  • Pokud to půjde, běž se projít o velikonočním pondělí do přírody. Nebuď celý den doma u televize, ale nadechni se čerstvého vzduchu, je to součástí zdravého životního stylu. Vzduch, voda a příroda.
  • Zkus se o Velikonocích zamyslet, jak věci ve tvém životě, které již léta fungují, dělat ještě lépe. Jak jíst například zdravěji, žít jinak. Přemýšlej o radosti a naději, o svých snech, které chceš zrealizovat, ale nemáš dost odvahy. Tyto svátky mají svoji hloubku a byla by škoda je jen tak odbýt a nezakusit jejich pravou hodnotu.

Žaneta Kantorová
www.mojestylistka.cz

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.