Veľa súrodencov

Je vás doma ako maku? Máš doma staršieho brata alebo sestru a mladší súrodenec tiež s tebou zdieľa izbu? Nezúfaj, žitie v mnohopočetnej rodine prináša so sebou veľa starostí a zodpovednosti, ale na druhej strane aj veľa komických situácií a neopakovateľných zážitkov.
Veľkou rodinou myslíme dvoch rodičov, teba, mladšieho a staršieho súrodenca. Takéto famílie sú už v dnešnej dobe výnimkou. Veľká rodina sa zväčša rovná žiadne súkromie, ráno čakanie na kúpeľňu či toaletu, prázdna chladnička a veľa pohadka deti cteni rodinahluku každý deň. Avšak všetko prináša svoje výhody aj nevýhody.

Výhody

V takýchto rodinách býva vždy veselo. Všade veľa ľudí a každý má svoje radosti a starosti, o ktoré sa chce doma s blízkymi podeliť. Takže sa stále niečo deje a žiadna nuda. Ak máš staršieho súrodenca, môže ti pomôcť s úlohami. Určite bude mať na teba väčšiu trpezlivosť, keď ti niečo nepôjde ako rodičia. Vekovo je k tebe bližšie. Spoločne rýchlejšie urobíte všetky domáce práce akoby si to robila sama. So starším súrodencom ťa oveľa ľahšie pustia na diskotéku alebo do vysnívaného baru. Môže ti dať cennejšie skúsenosti čo sa týka opačného pohlavia. Určite bude mať v rukáve tajné rady, ako niekoho zbaliť, ako zvládnuť prvé bozkávanie alebo sex. Taktiež šatník staršieho súrodenca ponúka množstvo nových outfitov, v ktorých môžeš vyraziť do ulíc a ohúriť svoje okolie.

Nevýhody

V predošlom odseku sme hovorili o výhodách. Avšak toto všetko môže od teba očakávať tvoj mladší súrodenec. A chápeme, pre teba to môže byť otrava. Mať stále niekde prívesok mlaďasa. Ťahať ho mierne podguráženého z diskotéky a následne to riešiť s rodičmi doma. Jednoducho to chce prevziať zodpovednosť nielen za seba ale aj za toho druhého, čo môže byť náročné. Pretože pre mladšieho brata či sestru nie si taká autorita ako rodičia. Vníma ťa ako pomôcku, vďaka ktorej sa dostane tam, kam chce. Budeš zodpovedná za to, či má hotové úlohy, upratanú izbu, umytý riad a podobne. Okrem iného v takýchto prípadoch bude veľmi náročné si domov priniesť frajera či frajerku a zažiť romantický večer v súkromí. Častokrát bude stále niekto doma.
Pár rád na záver. Skús sa so súrodencami čo najmenej hádať, o veciach sa vždy dohodnite len medzi vami. Veľa sa rozprávajte a buď vždy pripravená na kompromis. Inak to nejde. Rodičov do svojich sporov neťahajte. V konečnom dôsledku si to aj tak ľahšie vyriešite samy. Užívajte si veľké oslavy. Ako mladistvej ti budú takéto akcie liezť na nervy. S kamarátmi na diskotéke je určite lepšie. Ale neskôr sa to ukáže ako najlepšia zábava. Nikdy svoju rodinu nezavrhuj. Lebo ak čokoľvek zlé spravíš, jedine rodina sa ti neotočí chrbtom a pomôže ti, nech sa deje čokoľvek.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.