Nejkrásnější holky jsou ty, které září spokojeností

Už jsme asi všechny za svůj život potkaly na ulici nebo i jinde opravdu krásnou holku. Ženy se navzájem neustále pozorují a sledují, co má která na sobě, jak vypadáme, jestli máme boky širší, pevný zadek nebo upravené nehty a dokonalý make-up. Když jdeme s přítelem na večírek, oblékáme se také i kvůli tomu, aby ostatní ženy mohly žárlit a dívat se na to, jak jsme krásné! Jsme takové jen my holky z Čech?

Vnitřní spokojenost se projeví i navenek

Letěla jsem na víkend na ostrov Tenerife. S přítelem jsme byli pozvaní na svatbu. Měla jsem také čas se projít po pláži a nechat jen tak volně myšlenky plynout a vnímat co se kolem mě děje. V ten den bylo na pláži opravdu plno. Byl právě svátek, kdy se mladí lidé potkávají na pláži, zapalují oheň a pak o půl noci chodí smýt všechny své hříchy do moře.

Španělky

Některé Španělky byly opravdu krásné, opálené, dlouhé husté vlasy, dokonalé tělo. Některé byly velmi obézní, některé velmi obyčejné a nevýrazné. Ale jedno měly společné  – všechny se nesly jako královny, působily spokojeně, radostně a rozhodně neměly kolem sebe auru závisti nebo žárlivosti jedna k druhé. Bylo zcela jedno, jak vypadaly, byla to vnitřní spokojenost a klid, které z nich vyzařovaly.  Vím to také od kamarádky, která tam již pár let žije a byla to právě její svatba, na kterou jsme byli pozváni.  „Tady by se stylistka neuživila,“ říká s úsměvem.  Tady si ženy obléknou cokoliv a nikdo nic neřeší a všechny Španělky mají dost velké sebevědomí. K čemu by jim byla stylistka?“

Britky

Už jsem toho procestovala ve svém životě dost. A vždy jsem vnímala rozdíl mezi námi a Itálií nebo Španělskem, Francií i Polskem. Před pár dny jsem navštívila Londýn a v třípatrovém TOPSHOPU jsme s kamarádkou jedly zmražený yogurt bez cukru a pozorovaly holky, které se opět a zase nesly jako královny světa. Britky jsou tímto známé, ale vidět to na vlastní oči jen umocnilo náš pocit, že my víme.  Jedna nás ale velmi zaujala. Stále před zrcadlem, velké stehna, široké boky, větší lýtka, vysoká a určitě ne štíhlá. Na sobě džínové krátké shortky, bílá průsvitná halenka a černá podprsenka. Ano, trendy mladá slečna, kterou naprosto nic netrápilo. Zkoušela si neuvěřitelně vysoké kotníkové boty černé barvy, na gauči seděl její přítel, který se na ní díval jako na obrázek. Ta slečna se na sebe dívala tak, jako kdyby byla ta nejkrásnější holka na planetě a skutečně si to myslela! To nešlo přehlédnout. My – dvě štíhlé blondýnky jsme se na ni dívaly s neobyčejně soustředěným pohledem, a vtom mi Iva říká něco jako – takhle bychom se na sebe měly dívat!

Čti také: Zvyš v novém roce své šance na lásku

Jak je možné, že Češky se tak moc podceňují?

Nic netrvá věčně a vše jednou pomine, jak se říká. Odkud tedy pramení naše vlastní opravdová krása. Je to o tom co mám na sobě?

Není to třeba tak náhodou to, jaké jsme, co se nám líbí, jak se umíme nosit, jak umíme nosit oblečení, co říkáme, jak myslíme, jestli jsem šťastná nebo smutná – to vše ovlivňuje náš vzhled a to, jak působím. Můžu být sebekrásnější, ale pokud jsem vnitřně prázdná, bezduchá, uzavřená a nespokojená, tak i to vyzařuji. A zde je jeden příklad.  Můj dobrý kamarád Dan mi jednou řekl zajímavý poznatek. „Víš, ono se to má tak, že velmi pěkné holky nejsou „tak v pohodě“ a když sedí u baru a tváří se namyšleně, tak musíš o ně bojovat a usilovat. Spoustě kluků se ani nechce, nebo se jich prostě bojí. Ale holka, která má i trošku bříško a stehna, nebo větší zadek, ale vyzařuje z ní temperament, charizma a je z ní cítit radost a pohoda, je pro kluky mnohem přitažlivější a je prostě sexy,“ říká Dan. Pak se rozhlídnu kolem dokola a říkám si, ano, znám spoustu krásných holek, které jsou samy. A pak znám spoustu obyčejných holek, které září štěstím a samy nejsou. Nelze vše házet do stejného pytle, ale kus pravdy v tom najdete.

Jako stylistka jsem za svoji práci narazila pouze asi pětkrát na slečny, kterým nic nechybělo, a byly naprosto v pohodě s tím, jak vypadaly a jaké byly. Ale to je dost málo, práci dělám již několik let.

Pár tipů pro radost:

  • Oblečení a make-up jsou důležité k tomu, jak působím, ale mnohem více je to o tom, co vyzařuji a co si o sobě myslím – tak začněte u toho.
  • Každá vlastníme kus krásy, a pokud si to nemyslíte, tak je to to jen ve vaší mysli a ve vašem vlastním vnímání – je to vaše mysl, která  může být slepá, nebo si roky něco namlouváte.
  • Vždycky se na sebe díváte kritičtěji, než jaká je skutečnost – pravda pravdoucí.
  • Nesnažte se změnit něco, co změnit nelze, raději se naučte a věnujte čas tomu se přijmout a mít se ráda.

Autorka: Žaneta Kantorová

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.