Vlastný verzus nevlastný otec

[button link=”https://slecna.info/tag/milusin-blog/” color=”blue”]MILUŠIN BLOG[/button]
Ako sa hovorí, každá minca má dve strany, a to platí aj v rodinách, v ktorých sme vychovávané vlastným alebo nevlastným otcom. Ja som si vytvorila štyri kategórie o otcoch a dcérach, pretože som vo svojom živote patrila do dvoch z nich. Vychovával ma vlastný a po ňom aj nevlastný otec.

Rodinný život není vždy idylka

Väčšinou sme naviazané na svoje mami, ktoré na nás nedajú síce dopustiť, no vychovávajú nás pod svojím prísnym režimom. V očiach otcov však vyzeráme vždy ako malé bezbranné dievčatká, ktoré treba neustále ochraňovať a byť im nápomocným v každej hodine. Často sú na nás mäkký a veľa nám toho prepáčia. Rozmýšľala niektorá z vás, milé slečny, ktorá vlastníte tento typ otca, aké má vlastne v živote veľké šťastie? Vieš si ho dostatočne vážiť? Vlastný otec v rodine zastáva pozíciu hlavy rodiny, ktorá všetko riadi (aspoň si to myslí) a ktorý by vám dal aj modré z neba. Snaž sa uchovávať pekný vrelý vzťah so svojím otcom, ktorý je možno jediným dobrákom z milióna.

Keď máš zlého vlastného otca

Tiež máš pocit, žeby sa ti lepšie dýchalo, keby tvoj otec vôbec neexistoval? Alkoholik, vášnivý hráč automatov, agresívny cholerik… Proste má povahu, ktorou ti ubíja ego, trhá tvoje sny a životné ciele. Veľa nocí preplačeš, rozmýšľaš na útek a túžiš po osamostatnení sa.

Ak si nechcenou “majiteľkou“ takého typu otca, odporúčam ti čo najskôr učiť sa cudzie jazyky a vycestovať do zahraničia. Či si už neveríš alebo si málo priebojná, nevadí. Začiatky bývajú vždy ťažké, ale jedného dňa pominú a z teba sa stane celkom iný človek – sebavedomý, bohatý na zážitky a pri troche snahy, sebazaprenia a tvrdej driny aj s tučným kontom. Dokonca sa po čase môžeš vrátiť domov (kvôli súrodencom, či mame), ale už do vlastného bytu, domu, ktorý si kúpiš za našetrené peniaze alebo môžeš ostať v zahraničí, vydať sa tam a navždy zabudnúť, odkiaľ pochádzaš. Len ťa musím upozorniť, aby si vycestovala až po dostatočných informáciách o danej agentúre, či známosti, cez ktorú sa vydáš do sveta, aby si nakoniec neskončila v rukách pasáka.

Keď máš dobrého nevlastného otca

Viem, je to ťažké zvyknúť si na cudzieho človeka, s ktorým tvoja mama žije, ale keď ju má naozaj rád a aj teba, potom to musíš prijať a dúfať, že aj keby si ty bola jedného dňa rozvedená a nejaký chlap by ťa dokázal po tvojom -ex urobiť šťastnou, tak by si urobila to isté, čo tvoja mama. Začala s ním žiť.

Nevlastný otec si tiež uvedomuje, že ti môže byť jedine dobrým kamarátom, oporou a že vlastného otca nedokáže nikdy nahradiť. No pokiaľ chce s tebou vychádzať dobre, musíš mu to umožniť. Veď to môžeš využiť vo svoj prospech. Ak niečo chceš a nepohneš so svojou mamou, tak sa obráť na neho, aby ti pomohol mamu spracovať. Uvidíš, že neodmietne. A v podstate si musíš uvedomiť, že ty sa jedného dňa odsťahuješ z domu a čo tvoja mama? Má ostať sama?

Keď máš zlého nevlastného otca

Väčšinou, keď nevlastný otec je tyran, alkoholik alebo celkovo hnusný chlap, tak túžiš vypadnúť z domu a je ti jedno, kde pôjdeš, lebo si presvedčená, že sa dostaneš len a len do lepšieho. OMYL! Väčšinou je opak pravdou.

Aj keď ako veľmi by si už bola rada za prahom spoločnej domácnosti, predsa len musíš uvažovať s chladnou hlavou. Buď si nájdi privát, ktorý si budeš hradiť z práce či z brigády, alebo sa daj na štúdium v zahraničí. Stojí to veľké peniaze, ale popri škole si môžeš zarobiť pekné peniaze. Čím viac sa vzdelávaš, tým lepšiu šancu máš na získanie perspektívneho postu. Nikdy sa však nenalep na chalana, ktorý ti sľúbi nádhernú budúcnosť s tým, že ťa vyslobodí z područia zlého otčima. Z 80% pravdepodobnosťou mu ide len o jedno a ty si taká zraniteľná (proste ľahká korisť).

Autorka: Miluša

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.