Vrať po létě jemnost pokožce pomocí tělových olejů

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-hanky-z/” color=”green”]BLOG HANKY Z.[/button]
Léto bývá pro naši pokožku náročným obdobím – díky opalování či mořskému vzduchu se dost vysušuje. Následkem toho může být hrubá nebo vypadat tak trochu unaveně. Proti těmto nepříznivým vlivům jsi pravděpodobně zvyklá bránit se krémy a tělovými mléky, ale existuje i podstatně účinnější elixír, který tvé kůži dodá potřebnou vláhu a vrátí jí její původní krásu – olejíčky. Kde je koupit, jak vybírat a jak je správně používat?

Nechej se hýčkat tělovými oleji

Možná si říkáš, jestli dneska není pohodlnější používat tělová mléka, když jich je na trhu tolik, a zbytečně si nemastit ruce od olejů… Můžu ti nabídnout hned několik důvodů, proč stojí za to oleje alespoň vyzkoušet. Tak především, kvalitní oleje jsou čistě přírodní, zatímco přírodní tělové mléko budeš hledat dlouho. Kromě toho mají oleje mnoho pozitivních účinků na náš organismus: zmírnění bolesti či migrény, regenerace pokožky i kloubů, posílení obranyschopnosti kůže a také fungují jako pomocník v boji proti celulitidě (na všechny účinky většinou existují i čistě speciální druhy).

Jak olej vybrat?

Pokud se vypravíš nějaký olej vyzkoušet, je dobré si předem o jednotlivých produktech něco zjistit. Tak například bys měla trvat především na kvalitě – tu ti zajistí certifikát „bio“ a také postup výroby. Opravdu kvalitní tělové oleje (ale i ty na jídlo) se lisují za studena. Tato metoda je k přírodě šetrná a v takto vyrobeném oleji zůstává nejvíce cenných látek, které pak může tvé tělo dobře využít. Produkty, které jsou vyrobeny jinak, obsahují přídavky z ropy nebo jsou zpracovány při velmi vysokých teplotách, a tím na tvou pokožku nepůsobí zdaleka tak blahodárně jako ty přírodní.

Jak léčit duši skrz smysly? Pomocí olejů

Kvalitní olejíčky nepůsobí blahodárně pouze na tvé tělo, ale i dají se používat také pro aromaterapii. Pokud nechceš „zrelaxovat“ pouze tělo ale i duši, poctivě vybírej vůni. Tak například: citrusy navozují pocit štěstí, levandule ti pomůže zajistit klidný spánek, růže přináší pocit harmonie a jasmín ti naopak dodá energii. Vůní je ale o moc víc, stačí si vybrat!

Kde oleje koupit?

Pokud nebydlíš ve velkém městě, může být takové shánění tělového oleje ne úplně snadný úkol. Občas na slušný výběr narazíš například v drogerii, ale většinou je třeba zajít do specializovaného obchodu třeba s masérskými potřebami. Seženeš je však často i v dárkových obchodech, kde se prodává třeba porcelánové nádobí, dekorace či sypané čaje.

Připrav si minimálně stokorunu. Mně se však letos povedlo koupit olej od stařenky na chorvatské pláži, která si je lisuje sama, a za krásně voňavý olej jsem zaplatila v přepočtu jenom asi čtyřicet korun.

Máš nějakou zkušenost s používáním tělových olejů? Používáš je raději než krémy?

Hanka Z.

Miluje sladkosti, letní vzduch po ránu, salsu, moderní tanec a nesnese se s hloupostí a nevychovaností.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.