Vyzkoušej med z pampelišek

[button link=”https://slecna.info/tag/katin-blog/” color=”yellow”]KÁTIN BLOG[/button]

Jako malí jsme z pampelišek pletli věnce, čelenky a náramky. Ale pampeliška není dobrá jen k tomu. Dá se z ní uvařit skvělý pampeliškový med, jedna z nejzdravějších a tělu nejprospěšnějších sladkostí!

Čím je pampeliškový med prospěšný? Pomáhá proti nachlazení a ostatním nemocem. S máslem na chlebu či přidaný do bílého jogurtu je ideální svačinkou, která ti dodá energii a je jedním z nejlepších sladidel – do moučníků, ovesných a jiných kaší.

Jak na to?

Posbírej na louce co nejvíce pampeliškových hlaviček (vyvaruj se travnatých porostů u silnice, pampelišky ováté plynem z výfuku nejsou nejlepší variantou). Na můj recept ti bude stačit 400 větších hlaviček!

Hlavičky pořádně vyper ve vlažné vodě, dej do hrnce a zalij dvěma litry čisté vody. Začni vařit a přidej 3 omyté citróny pokrájené na tenká kolečka. Nech vařit zhruba čtvrthodinku.

Potom vypni sporák a nech jeden den louhovat (je jedno, jestli v ledničce či v pokojové teplotě).

Další den obsah hrnce přeceď a vylouhovanou „šťávu“ dej vařit s 1 – 2 kg cukru (dle chuti, například já mám ráda méně sladké, a stačí mi dát něco málo přes kilo cukru).

Vař další hodinu a půl a občas obsah hrnce promíchej. Měla by ti vzniknout hmota konzistenčně podobná medu – pokud se nepovedlo, přidej ještě cukr či vař o trochu déle (čím déle totiž med vaříš, tím hustší by měl být).

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.