Pro kosmetiku do kuchyně

Jsi bezradná, co se týče výběru kosmetiky a už nevíš, co si pořídit? Máš pocit, že veškerá kosmetika se míjí účinkem a navíc za ní utrácíš horentní sumy, nemluvě o faktu, že ani dvakrát příjemně nevoní? Možná se po ní poohlížíš na špatných místech. Už jsi se byla podívat v kuchyni? Nemusíš hned nevěřícně kroutit hlavou, mnoho účinných kosmetických produktů najdeš v kuchyni připravené k použití a mnohé jiné si můžeš s trochou snahy vyrobit sama. To vše za zlomek ceny, se zárukou přírodních složek a navíc se při jejich přípravě budeš možná i dobře bavit.

Plody goji zpomalují stárnutí pokožky
Plody goji zpomalují stárnutí pokožky

Okurky jako obklad, který uleví oteklým očím, zná snad každý. Kuchyň ale ukrývá mnoho dalších skvostů, které vyzkoušíš jednou a už nebudeš chtít přestat. Přesvědč se sama!

Domácí peeling

Obsahují peelingy v drogerii na tvůj vkus až příliš kyselin a neidentifikovatelných chemikálií? Možná je na čase vyzkoušet něco jemnějšího. Zrníčka, obsažená v syntetických gelech navíc jen málokdy skutečně obrousí opotřebovanou pokožku. Doma máš ale několik možností na výběr. První variantou je do obyčejného mycího gelu nasypat špetku hrubě namleté mořské soli. Takový peeling je nejen účinný, ale také vydesinfikuje pleť. Neměl by se ale používat příliš často a pokud máš citlivou pleť, nemusel by ti udělat úplně nejlépe. Druhá varianta je k pokožce, která je náchylná k podráždění, o mnoho šetrnější. Máš doma tureckou kávu? Postačí sáček té úplně nejobyčejnější a nejlevnější. Nasyp několik lžiček do hrníčku, zalij vroucí vodou tak, aby byla všechna zrníčka lehce potopená a výsledek dostal podobu kaše. Nechej směs vychladnout a poté nanes na obličej. Můžeš jím pokožku důkladně promasírovat, zbavíš jí tak nečistot a kromě toho jí kofein v kávě dokáže pořádně osvěžit.

Pleťová maska ze statku

Pokud trpíš na rozšířené póry, možná bys ocenila nějakou ozdravnou masku, která má stahující účinky. Můžeš se radovat, najdeš ji totiž v lednici. Máš doma vajíčko? Výborně, stačí oddělit bílek od žloutku a bílek následně ušlehat do podoby tuhého sněhu. Ten nanes na očištěný obličej a nechej několik minut působit. Poté ho opláchni vlažnou vodou. Uvidíš, že to tvé tváři prospěje. Zbylý žloutek buď využiješ při vaření, nebo ho rozmícháš a použiješ jako zábal na vlasy, který je velice výživný. Jen ho nesmíš oplachovat teplou vodou, míchaná vajíčka ve vlasech nejsou úplně ideální věc, kterou potřebuješ.

Mycí gel bez mýdla

Pokud tvá pleť není tak čistá, jak bys chtěla, možná bys jí ráda důkladně čistila nějakým k tomu určeným kosmetickým produktem. Nejspíš tě překvapí zjištění, že po většině takových výrobků se stav tvé pokožky často naopak zhorší. Je tomu tak proto, že mycí prostředky ji zbytečně vysušují a na to ona instinktivně zareaguje ještě větším maštěním. Možná proto bude dobré od takových pokusů ustoupit a poohlédnout se po něčem, co nebude tolik vysušovat. Jako mycí gel se dá použít obyčejný med. Pleť odmastí, ale zanechá ji vláčnou, hydratovanou a jemnou. Navíc působí jako přírodní antibiotikum, takže zažehná i počátky potíží se záněty.

Zkrátka, v kuchyni najdeš tu nejvíc přírodní kosmetickou řadu k péči o pleť. Takových triků existuje celá řada a přirozeně ti nemusí vyhovovat úplně všechny, vždy jde o experimentování a zkoušení toho, co je konkrétně pro tebe to nejlepší. Vždy ale platí, že příroda je největší lékárna a většinou v ní najdeme všechno, co potřebujeme.

No Comments Yet

Comments are closed