Vyzkoušej styl Ombré hair

Někým odsuzované, někým zbožňované… Už jsi o tomto novém trendu slyšela? Ombré hair, nebo jen ombré, má za úkol oživit a ozvláštnit tvé vlasy.

ombre_hair1Ombré hair docílíme nepravidelným obarvením konců vlasů. Tento účes si oblíbily především tmavovlásky, které si obarvují konce svých vlasů na blond, ale jde to samozřejmě i opačně. A pokud ti blond není po chuti, k výběru máš spoustu barev, včetně modré, růžové, fialové a podobně. Barva by však neměla zasahovat výše než do poloviny vlasů.

Kde se ombré vzalo?

Slovo ombré pochází z francouzštiny a do češtiny bychom ho mohli přeložit jako odstíněný. Původně to byla technika barvení tkanin s pozvolnými přechody mezi barvami a barevnými odstíny. Tento způsob se vyvinul ve 40. letech 19. století ve Francii a oděvy s těmito barevnými přechody byly využívány především při slavnostních příležitostech.
Kde se vzaly ombré vlasy jsem sice nikde nedohledala, ale na internetu se toto pojmenování začalo objevovat už v roce 2009. Největší trend se z nich však stává až teď.

Celebrity fandí ombré

Tento styl barvení má samozřejmě i spoustu příznivkyň z řad celebrit. Ombré hair podlehla například Drew Barrymore, Rachel Bilson, Ashlee Simpson, Demi Lovato, Jessica Biel, Hilary Duff, Leighton Meester, Sarah Jessica Parker a mnoho, mnoho dalších.

Aby ses touto parádou mohla pyšnit i ty, uděláš nejlépe, když si zajdeš na obarvení ke kadeřnici. Je důležité, aby tento styl obarvování znala a nevznikl z toho obyčejný melír, nebo aby spodní obarvená část nevypadala jako odrostlá. Pro jistotu si s sebou přibal pár ukázkových obrázků. Ombré vlasy vypadají nejlépe na delších, mírně navlněných vlasech.

Výhody účesu ombré

[check_list]

  • Ozvláštní tvůj účes
  • Vlasový hit tohoto roku
  • Nehrozí odrosty
  • Možno kdykoli nechat odrůst či obarvené konce sestřihnout

[/check_list]

Nevýhody

[delete_list]

  • Může dojít k roztřepení, oslabení či jinému zničení konečků (tomu lze zamezit správnou péčí)
  • Nestálost tohoto trendu (jako každý jiný trend bude tento časem vystřídán jiným)

[/delete_list]

A co na něj říkáš ty? Šla bys do ombré?

Autorka: Veronika

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.