Závisť

[button link=”https://slecna.info/tag/milusin-blog/” color=”blue”]MILUŠIN BLOG[/button]
MILUŠIN BLOG – Určite každá z vás milé slečny už zažila na vlastnej koži závistlivosť neprajných ľudí, zväčša nachádzajúcich v našej bezprostrednej blízkosti. Závisť má mnoho tvári a je ťažko ju odhaliť, hlavne keď sa jedná o osobu, na ktorú by sme to v živote nepovedali.

kamaradky-rada-vztahy-salek-kavy
Nejlepší kámoška, nebo závistivka?

Málokto si však uvedomuje fakt, že ak niekomu závidím, prichádzam o cenné minúty, ba hodiny zo svojho života. Prečo mám chcieť to, čo má druhý, keď môžem obohatiť svoj život o krásne zážitky, zveľadiť si majetok, venovať sa novým koníčkom? Život je predsa taký krátky.

Závistlivá kamarátka

Väčšinou ide o našu najlepšiu kamarátku, od ktorej skoro denne počúvaš, ako veľmi jej ide o naše dobro a pritom v duchu túži po opaku. Takú falošnú kamarátku ťažko odhalíš, lebo ženy sú od prírody dobré herečky, no predsa len existuje pár fínt, ktorými ju dobehneš. Nikdy sa pred kamarátkou nechváľ tým, čo len chceš urobiť, vykonať. Ľahko by sa mohlo stať, že ťa predbehne alebo ti prekazí plány. Máš priateľa a kamarátke už nevenuješ toľko času, ako keď ste obe boli dennodenne spolu? Buď si istá, že ti bude závidieť tvoj vzťah a neprejde veľa času, keď sa bude snažiť rozbiť ho slovami, či skutkami. Daj si preto pozor na ohováranie a zaručené správy o nevere svojho priateľa, pretože môžeš prísť o svojho milého, ktorého ti proste len závidia alebo váš láskyplný vzťah je niekomu tŕňom v oku. Ak sa chystáš na brigádu, nikdy sa nikomu nezdôveruj pred podpísaním zmluvy, lebo ti môže dotyčná osoba vyfúknuť miesto priamo spred nosa. Môžeš byť múdra, šikovná a milá, no pri pohovore zväčša záleží na tom, aká si dobrá herečka, aby si dokázala oklamať a upútať budúceho zamestnávateľa.

Závistlivá sestra

Bude na teba žalovať úplne všetko, len aby ti mohla ublížiť. Bude žiarliť, závidieť, že máš lepšiu prácu alebo priateľa a ona ešte nie, pritom je staršia, krajšia, múdrejšia, proste dôvodov sa nájde viac. Najlepšou obranou je v takomto prípade len uzavretie sa pred sestrou do seba, v telefóne mať priateľa označeného pod ženským menom, v počítači si zaheslovať všetky súbory a e-mailové schránky. Najviac ju podráždiš úplnou ignoráciou. Ak uvidí, že si z jej intríg ťažkú hlavu nerobíš, bude sa zožierať a začne robiť čoraz viac chýb, až napokon vaši rodičia stratia nervy a vezmú si ju na koberec. Ak ti bude sestra i naďalej píliť nervy a podkopávať kolená, tak ostáva už len odsťahovať sa na internát, ku priateľovi alebo sa porozprávať otvorene s rodičmi.

Závistlivá spolužiačka

Závistlivá spolužiačka je vlastne chudera, ktorá nezvláda vlastný život a preto ťa chce zhodiť z piedestálu, na ktorý ťa postavila, ale ona naň ani nedočiahne. V takomto prípade by som spolužiačkinu závisť považovala za kompliment a pokračovala v tom, čo robím. Aj keby mi vynadala do hlupani, škraty a pod., proste hodím po nej širokánsky úsmev a tým ju ešte viac napálim. Ak bude chcieť byť lepšia, než ty, tak ju nechaj, nech súperi s tebou vo všetkom. Veď to môže byť vcelku zábava pozorovať ju, ako sa snaží a s výsledkom stále nie je spokojná. Chlapci sú väčšinou iní a nás, dievčatá, berú s rezervou. Je dobré, ak si ich získaš na svoju stranu. Budú ti oporou, keď zo závisti sa tvoja spolužiačka uchýli k nekalým praktikám. Ak sa dozvieš podrobný plán jej diabolského plánu, ako ti ublížiť, vedz, že je lepšie zosmiešniť ju priamo pri čine, ako sa na ňu vykričať ešte pred uskutočnením jej plánu.

P.S. Závisť má mnoho tvári, ale mi by sme si mali zachovať tú našu, veď sme dámy.

Autorka: Miluša

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.