Žena a harmonie barev v přírodě

[button link=”https://slecna.info/tag/alin-blog/” color=”red”]ÁLIN BLOG[/button]
Příroda zařídila, že tvoje barva vlasů, pleti a barva očí se k sobě perfektně hodí. Příroda je totiž nejlepší učitel v harmonii barev. Podívej se na barvy v přírodě, květiny na rozkvetlé letní louce, na podzim zase na spadané zbarvené listí, jak ty barvy k sobě krásně ladí, na pestré peří ptáků, křídla motýlů – dokonalost sama!

Příroda ví o ladění barev vše a nebojí se to ukázat

Bezpochyby víš, že ti některé barvy sluší víc a některé méně. V některých působíš svěže a dynamicky, zatímco v jiných působíš unaveně a nevýrazně. S tím, co jsme si přinesly do života, se musíme naučit pracovat. Rodovou dispozici nezměníme, ale když to jde a trápí tě třeba velký nos, můžeš si jej kosmeticky vylepšit.

Nelíbí se ti tvoje barva vlasů? Nech si je obarvit! Máš sklon k tloustnutí a přitom chceš mít štíhlou postavu?  Budeš se muset celý život držet zkrátka v jídle. Chceš jinou barvu očí? Použij barevné kontaktní čočky. Ale proč to všechno dělat? Málokdo je se svým zevnějškem spokojen. Snaha se stále vylepšovat je v pohodě, ale přitom je nutné zachovat si originalitu, nemyslíš?

Staneš-li se otrokem módních trendů, budeš potkávat všechny stejně učesané holky jako ty, stejně oblečené holky jako ty a se stejným výrazem na tváři jako ty! To se ti líbí?

Já jsem si také chodila ke kadeřnici barvit vlasy. Po čase jsem ale zjistila, že mi jejich kvalita výrazně klesla. Mívala jsem velmi husté a dlouhé vlasy, ale po různých obarveních byla kvalita ta tam. Také jsem nakonec zjistila, že svoji barvu vlasů mám nejlepší, že mi k mé pleti a očím sluší nejvíc. Nejen na sobě, ale i na lidech kolem sebe a na ulici jsem si znovu ověřovala, jak nesprávný odstín vlasů zvolili, nesprávnou barvu rtěnky, nebo špatnou barvu šatů. Takový omyl výrazně naruší přirozenou barevnou harmonii osobnosti.

Disharmonie nastává tehdy, když se odchýlíme od přirozené harmonie. Věř přírodě a sama sobě! Budeš originální a spokojená.

Autorka: Ála N.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.