10 dôvodov, prečo je lepšie byť potvorou

Len prednedávnom sa mi do rúk dostala ukážka zaujímavej knihy s opačným pohľadom na  ženský svet, než na aký sme boli doteraz zvyknuté. Nebudem citovať úryvky, ponúknem vám zopár tipov, vďaka ktorým budete, verím, o niečo šikovnejšie.

Len tak mimochodom, Sherry Argovová v knihe „Proč muži milují potvory – a hodným holkám zůstanou oči pro pláč“ neodsudzuje potvory. Sú to ženy, ktoré iba vedia využiť svoje schopnosti a preto dosiahnu všetko, čo chcú. Dôvod?tajemstvi

1. Potvory nefňukajú
Potvory sa nezavrú v byte, nepresedia celý večer pred telkou s tabuľkou čokolády aby zahnali smútok. Nebudú sa sťažovať kamarátkam na nedostatok záujmu partnera. Potvory si pôjdu zabehať a kúpia si nové prádlo. Problémy sa neskrývajú pod koberec, ale sa hľadajú riešenia.

2. Potvory myslia aj na seba
Poznáte to. V škole (práci) od vás chcú hento, doma zasa toto, neustále sa snažíte každému vo všetkom vyhovieť a večer neviete, kde vám hlava stojí. Chyba! Vášmu okoliu a najmä vášmu partnerovi isto nechýba ku šťastiu žena, ktorá je neustále nervózna, komanduje rodinu a priateľov len preto, že sama nestíha. Aj vy ste len človek. Potvory to vedia.

3. Potvory si pozornosť vydupkajú
Máte pocit, že partnera viac zaujíma reportáž o novom prírastku v ZOO, než vy? Otvorte ústa! Šokujte ho, vyhrážajte sa mu (s mierou a hlavne rozumne). Snáď si nabudúce všimne, že vo vzťahu nie je sám.

4. Potvory muža nenaháňajú
Nechávate mu odkazy v peňaženke? Za stieračmi auta? Voláte mu tri razy do dňa, aby ste sa uistili, že na vás myslí? A robíte množstvo gýčovo romantických vecí, ktoré ste si prečítali v časopise? Len aby ste ho neodplašili skôr, než sa k nemu dostane ten ružový navoňaný list, čo ste mu poslali po kuriérovi.

5. Potvory neplánujú svadbu
Nechajte muža vydýchnuť. Spoločně s pravidlom štyri platí: Nehovorte o spoločnej budúcnosti. Chlap sa sám potrebuje dostať do fázy, keď zistí, že neexistuje iná ideálna žena pre neho, len vy. Ak ho tam dokopete nasilu, je vysoká pravdepodobnosť, že utečie, aj keby sa mal prekopať betónom.

6. Potvory muža inšpirujú
Už ste si ho omotali okolo prsta, takže koniec snahám? Správne ženy sa nezabudnú starať o svoj vzhľad, nezabúdajú na priateľov a na svoje koníčky. Len tak sa ani on sám neprestane snažiť, veď musí neustále súperiť s tým svalnáčom, ktorý po vás pokukuje vo fitku.

7. Potvory sú sebavedomé
Naše zdravé sebavedomie odjakživa priťahuje opačné pohlavie. Potvora nelamentuje nad širokými bokmi (pravidlo 1) a ani sa netrápi, že jeho bývalá mala väčší obvod hrudníka (tu pravidlo 1 neplatí, zachovať si prirodzenosť je krajšie, než silikón v podprsenke). Potvora si zachová dôstojnosť, aj keby kráčala mestom so zlomeným opätkom.

8. Potvory sú chladné
Ale chce to správne načasovanie a správnu situáciu. Vyhráža sa vám, že ak prekročí prah týchto dverí, už ho neuvidíte? Nie aby ste ho na kolenách prosili o odpustenie a vôbec nie, ak ste si vedomá, že chybu urobil on! Možno štipka arogancie neuškodí. Tvárte sa, že nie je jediný na svete. Ak vás miluje, vráti sa. Ak nie, vzťah by tak či tak nefungoval.

9. Potvory prekvapujú
A to nemám na mysli nový melír vo vlasoch alebo zvodnú blúzku, zaujímavý zákusok, i keď ani to nie je na škodu veci. Potvory však majú na viac. Potvory sa zaujímajú o dianie vo svete, majú názory a vedia sa prejaviť. Neverili by ste, o koľko minút viac dokážete prerozprávať s partnerom, ak namiesto bulváru prečítate aj tie na prvý pohľad nezaujímavé články o politike, kriminalistike a iných veciach. Jeho totiž neohúrite faktom, že Scarlet sa nechala vyfotiť nenalíčená.

10. Potvory majú zmysel pre humor
A tiež nadhľad! Zmysel pre humor je očarujúci a nadhľad potrebný. Správna potvora aj uštipačnú poznámku vezme s riadnou dávkou elegancie.

Napiš článek pro Slečnu!

proslAutorkou tohoto článku je čtenářka Veronika B., která neváhala a zkusila štěstí v naší Výzvě.
Mám osemnásť rokov, baví ma móda, retro, všetko, čo je staré a dobré. Študujem farmáciu a verím, že to úspešne dotiahnem do konca,” napsala nám o sobě a my Verči za odměnu posíláme kosmetický dáreček od Garnier!
Pozor! Příště se na Slečně můžou objevit také tvé tipy, nápady nebo třeba povídka. Co pro to udělat? Vše se odzvíš zde: https://slecna.info/tvuj-svet/vyzva-napis-clanek-pro-slecnu/

9 Comments
  1. Dobrej článek … ;-) Je to vystižné a jasné … knihu jsem četla dvakrát opravdu moc dobrá kniha ;-) Jenže nedokážu bejt ta potvora … jsem spíše ta hodná holka :-( Proč to neumím :-(

  2. Asi jsem staromódní, ale přijde mi, že dneska být děvka, potvora či jednoduchá hloupá nána už není ostuda. Copak jsou milé, upřímné a hodné holky hodné smíchu? Možná se hodím do jiné doby… :-)

  3. Já si nemyslím, že je to o tom, být děvka či hloupá nána, ale spíš vědět co chceš a umět si za tím jít, aniž by ses zbytečně ohlížela na všechno možné i nemožné kolem…

  4. Taky mi příjde že žádná ženská nedokáže bejt pořád mrcha a ono to ani nebude nijak lehký i kdž si podle mě spoustu lidí myslí že to maj jednoduchý..taky bych si to chtěla skusit bejt mrcha

Leave a Reply

Your email address will not be published.