Afrodiziaka najdeš i v kuchyni

Afrodiziaka využívali lidé už ve starověku a středověku. Na jejich výrobu často využívali kontroverznější produkty – například ještěrčí ocásky. My jsme ale mnohem konzervativnější a většinu afrodiziak buď najdeš v kosmetice, v kuchyni, anebo si je můžeš koupit v sexshopu. Navíc si ani nemusíš zruinovat peněženku.


kluk-muz-sex-svlekaniAfrodiziaka se podávala a dosud podávají v různých formách – v podobách nápojů, jako tablety či prášek. Některé byliny působí na centrální nervový systém pomocí čichových orgánů, nebo se vstřebávají do krevního oběhu vdechováním. Využít se dají také různé mastičky a oleje, které se masírováním vstřebávají do kůže či do sliznice pohlavních orgánů. Výrazné vstřebávací schopnosti má i dutina ústní.

Přírodní afrodiziaka všude kolem nás

Zdrojem afrodiziak byly v minulosti a také dnes stále jsou hlavně rostliny. Živočišná říše je zastoupená trochu méně, ale i v ní se dá najít řada látek povzbuzující touhu či výkonnost.

V kuchyni najdeš skořici, vanilku, muškát, oříšky, ženšen či pižmo. Jmenované dobroty obsahují látky, které mají vliv na pohlavní orgány mužů a žen. Vanilka například podporuje vnímání sexuálních podnětů, má pozitivní vliv na celkovou nervovou soustavu. Pižmo podle vědců připomíná vůni testosteronu, mužského pohlavního hormonu. Zkusit můžeš ale také koření (chilli, kari, pepř) – prokrvuje všechny pánevní oblasti, dobrý je také česnek, anebo cibule. Staří Římané je používali jako lék na impotenci. Známé afrodiziakum je čokoláda. Ta obsahuje tryptofan, který se po požití přeměňuje na hormon štěstí. Na večeři si ale můžete dopřát i ústřice, wasabi, či kaviár. Ústřice obsahuje řadu výživných látek, například jód, fosfor, železo, či měď, tuky a vitaminy. Casanova údajně jedl ústřice každé ráno, a to proto, aby měl potřebnou výdrž. Wasabi je japonský zelený křen, velmi ostrý, který si můžeš dopřát spolu se sushi. Kaviár pak obsahuje například fosfor, vyživující nervové buňky. Účinek kaviáru povzbudí ještě vodka. Podobné účinky mají také jahody, med či chřest. Za vyzkoušení stojí i španělské mušky, což jsou kapky obsahující látku cantharidin. Získává se z lehce jedovatého brouka.

Když ti voní, není co řešit

Součástí tělové kosmetiky jsou parfémy, do nichž se přidávají skořice, vanilka, pižmo či růže, která byla a je symbolem lásky. Parfémy ale v zásadě afrodiziační účinky nemají. Jde spíše o to, že vůně člověka, který tě přitahuje, působí vždycky eroticky. Touhu vyvolávají hlavně teplé toaletní vody.

Podobnou službu vykonají i vůně do koupele. Pořiď si například vanilkovou pěnu, otevřete si šampaňské a sama uvidíš. Řada lidí ale na jednorázové prostředky zanevřela, a tak sází radši na dlouhodobější pomocníky v podobě doplňků stravy (Guarana).

Moderní doba, moderní afrodiziaka

Pokud zrovna nevěříš přírodním produktům, můžeš zavítat do sexshopu. Tam najdeš i španělské mušky, ale nejen je, samozřejmě i spoustu dalších vychytávek. Například Orgasmus Stopper, který oddálí ejakulaci. Pro něj můžeš pořídit třeba Viamax Pure Power. Balení obsahuje dvacet tablet, které obsahují chřest, kolovník, oves a další. Výrobek pochází ze Švédska, zlepšuje erekci a zvyšuje sexuální chuť. Podobné tablety se prodávají i pro ženy. Jmenuje se Viamax Desire, a podle výrobce je to účinný povzbuzovač ženské sexuální touhy, prokrvuje poševní tkáně. Nejen tyto tablety, ale i mnoho dalších výrobků najdeš na internetu.
Působení afrodiziak můžeme využít ke zkvalitnění sexuálního života, ale můžeme si i poškodit zdraví, když nevíme, jak je používat. K léčení zdravotních potíží (ve smyslu lékařském) afrodiziaka vhodná nejsou. Některé z nich jsou využívány i v „oficiální“ medicíně – cíleně působí na organismus.

Bára

Studuje a bydlí v Ostravě, učí se rusky, anglicky, španělsky a německy, baví ji fotografování, plavání a knížky Roberta Fulghuma.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.