Nezapomínej na ochranu

Budeme předpokládat, že nejsi ve věku, kdy již toužíš po tom, přivést společně se svým přítelem na svět potomka. Poté symbolizuje nutnost využívat určitý druh antikoncepce. Na trhu existuje spousta možností, kterými se lze chránit, proto si je na následujících řádcích představíme. Určitě mezi nimi najdeš ten vhodný právě pro tebe a tvého miláčka.

Samozřejmě, že každá metoda má svoji odlišnou účinnost. Některé jsou spolehlivější, některé zase méně, ale jediná vibrator-sexstoprocentně účinná rada, kterou asi podstupovat nehodláš, je vyhýbat se sexuálnímu kontaktu úplně.

Stará dobrá klasika

Jako první si zmíníme prezervativy. Jejich široká dostupnost je důvodem, proč je používá velké procento lidí. Další nespornou výhodu představuje jejich ochrana před pohlavními nemocemi. Ovšem při neopatrné manipulaci může jednoduše sklouznout nebo se za pomoci nehtů protrhnout.

Hormonální antikoncepce

Stačí nezapomenout v určitých intervalech spolknout malou pilulku a máš po starostech. Naneštěstí však i tato metoda přináší určité nevýhody. Mezi ně patří především fakt, že při uvolňování hormonů do tvého těla tě mohou potkat různé potíže – zažívací, zadržování vody v těle apod.

Hormonální kroužek

Tento předmět se zavádí do pochvy a manipulace s ním je o něco náročnější než s tamponem. Zavádí se jednou za tři týdny, ovšem stejně jako u pilulek budeš muset sáhnout hlouběji do peněženky. Následně tě pravděpodobně budou provázet obavy z vypadnutí a nedůvěra v cizí předmět uvnitř svého těla. Další alternativu, při které se do těla produkují hormony, představuje antikoncepční náplast, která je však vidět a může se odlepit.

Pokud nechceš hormony

V případě, že své tělo nechceš zanášet hormony, můžeš využít nehormonální antikoncepci. Ta se aplikuje těsně před samotným stykem ve formě gelu, krému či čípku. Tyto výrobky seženeš v lékárně i bez předpisu a jako bonus si odneseš lubrikační efekt. Bohužel je zde riziko alergické reakce a následné svědění, pálení či zarudnutí sliznice, a to jak tvé, tak i tvého přítele. Přípravek má nahořklou chuť a znepříjemňuje proto orální sex. Po styku z tebe bude ještě nějakou chvíli gel vytékat, což taky není nic, po čem bys toužila.

Přerušovaná soulož

Pro začátek tě upozorním, že se nejedná o antikoncepční metodu. Právě naopak. Dívky se spoléhají, že si jejich kluci dají pozor, ale ještě před samotnou ejakulací se může objevit tzv. kapička lásky obsahující rovněž spermie. Nehledě na to, že mladší kluci mívají se sebekontrolou problémy.

Plodné a neplodné dny

Na závěr si ještě zmíníme možnost počítání plodných a neplodných dnů. Toto propočítávání rovněž nelze doporučit. Nikdy není nic jisté a náhoda je, jak se říká, blbec. Proto se raději na neplodné dny nespoléhej, zvláště pak, jsi-li mladá a tvá menstruace ještě není úplně ustálená.

Jak již nyní víš, způsobů je opravdu hodně. Stačí si vybrat ten, který po všech stránkách tobě i tvému partnerovi vyhovuje. Nespoléhej se ovšem za žádných okolností na přerušovanou soulož, stejně tak se raději vyhni vypočítávání neplodných dnů.

Hana Smětáková

Nedokáže si představit život bez čokolády a lidí, kteří ji dokáží rozesmát. Miluje nakupování, knihy všeho druhu a kosmetiku, která zaujme svoji vůní.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.