Chlapi jsou ve vztazích a sexu marnivější

Většina žen má nutkání „šmírovat“ svého bývalého pomocí Facebooku a až polovina chlapů lže svým drahým polovičkám ohledně počtu předchozích sexuálních partnerek. Pánsky internetový magazín AskMen.com nedávno zveřejnil výsledky svého průzkumu zaměřeného na vztahy a sex.

Přečti si na Slečně nejzajímavější závěry:

sex průzkum

Opovaž se ztloustnout

Dokázala bys překousnout, že tvůj miláček poněkud přibral a místo urostlého fešáka máš po boku kus odulého aspiku? Kvůli kilům navíc by svého partnera dokázalo opustit skoro 20 % žen. Opačně zní závěr statistiky ještě dramatičtěji: až 47 % mužů by pravděpodobně ukončilo vztah s partnerkou, která si časem nastřádala nadměrné množství tukových zásob.

A kolik jsi jich měl přede mnou, miláčku?

Více než třetina žen přiznala, že lhaly svému protějšku o počtu bývalých sexuálních partnerů. V případě mužů se k tomu samému doznala dokonce polovina dotázaných.

25 % žen se cítí být zcela spokojené se svým sexuálním životem, dalších 30 % naopak uvedlo, že jsou naprosto nespokojené. 45 % tvrdí, že jsou vcelku spokojené, ale myslí si, že je určitě co vylepšovat. Muži jsou v tomto případě nejspíše ještě větší perfekcionisté – zcela spokojených je jich o polovinu méně než žen, tedy pouhých 12 %.

Na velikosti nejspíš záleží. Hlavně u mužů

Na otázku, zda by si nechaly upravit své poprsí chirurgicky, 44 % žen odpovědělo, že ne, jelikož jsou se svými prsy spokojené. Za ideální  považuje třetina dotázaných velikost C.

Muži jsou také v tomto případě mnohem nespokojenější. Větší penis by si přálo mít až 52 %. 32 % z nich jako důvod uvedlo, že by se díky větší chloubě cítili sebevědoměji. Zbylých 22 % nespokojených si myslí, že by díky většímu penisu především mohli lépe uspokojit partnerku.

Bez peněz do vztahu nelez

Kdo má platit útratu v restauraci? Čtvrtina žen je dnes stále přesvědčena, že je to výhradně mužský úkol. Dalších 40 % však považuje za správné, aby se partneři o společný účet podělili rovným dílem. 50 % si však myslí, že takové „půlení“ může vážně ohrozit veškerou romantiku.

A co na to pánové? Čtyři z pěti mužů si myslí, že by za ženu měli platit vždy – minimálně v počátečních fázích vztahu.

Rozchodové praktiky po síti

Z průzkumu vyplynulo, že 27 % žen už někdy dostalo kopačky „elektronicky“ – v esemesce, prostřednictvím e-mailu či textových messengerů. 16 % z nich uvedlo, že partnera poté už nikdy neviděly. Přesto až 80 % mužů zarytě tvrdí, že uznávají jedině „férové“ rozchody z očí do očí.

Facebook – metla lidstva

Celé tři čtvrtiny oslovených žen přiznaly, že se občas navštěvují profil svého expartnera na Facebooku. Pravidelně profil bývalého přítele sleduje 15 %.

Vadí chlapům, pokud má jejich milá svého ex mezi facebookovskými přáteli? 34 % mužů uvedlo, že by něco takového nedokázali trpět. Podle dalších 26 % by to bylo v pohodě, ovšem jen v případě, pokud by dotyčného sami dobře znali.

Myslíme i na vdavky

Přestože dnes partneři stále častěji žijí jen tak na „psí knížku“, nedá se říct, že by svatební síně zely prázdnotou. V instituci manželství pevně věří 85 % oslovených mužů. 55 % žen však přiznalo, že ke svatbě je žene především tlak rodiny a společnosti, jinak by se dokázaly obejít i bez svatebního slibu.

36 % žen a 33 % mužů navíc přiznalo, že by se nikdy nepustili do vztahu s někým, o kom by si nebyli už předem jistí, že má v sobě manželský potenciál.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.