Co ti napovídají tvé erotické sny?

Erotické sny jsou důvodem navíc, proč se nám nechce vstávat z postele. Aby ne, po “žhavé noci” s Ryanem Goslingem bychom se raději zůstaly válet v posteli a znovu si všechny okamžiky přehrávaly v hlavě. Že šlo jen o imaginární představy? Na tom přece vůbec nezáleží… Zjisti, co o tobě nebo tvém partnerském vztahu tyto sny prozradí.

Zjisti, co znamenají tvé erotické sny

Jak vychází z průzkumů, alespoň jednou za čas má erotické sny 73 procent žen. Jejich témata se různí – někdy se nám zdá o sexuálních hrátkách s vlastním partnerem, kamarádem (či dokonce kamarádkou!), naším idolem nebo s některou sexy celebritou. Některé sny jsou ale tak zamotané, že se ráno červenáme a nevíme, co si o tom vlastně myslet. Ne vždy ale v pozadí erotických snů stojí naše skryté erotické touhy. Často se v nich odrážejí záležitosti, které se sexem vůbec nemusejí souviset. Nauč se je rozkódovat.

Vášnivá noc s nečekaným partnerem

Snad každé z nás se už někdy zdál erotický sen, po kterém jsme ráno zůstaly v silných rozpacích, styděly se za něj, jako bychom provedly něco hodně špatného, a snažily se na to nemyslet. Důvod? Naší sexuálním partnerem ve snu byl náš nejlepší kamarád, šéf nebo třeba učitel. Jejda…

Výklad snu: Není divu, že po takovém snu se cítíme poněkud trapně – jedná se totiž o lidi, ke kterým cítíme obrovský respekt. Erotické sny, ve kterých figurují, však neznamenají, že náš vztah k nim začíná přerůstat v sexuální touhu nebo zamilovanost, která by zde byla jaksi nepatřičná.  “Znamená to spíše, že tohoto člověka v něčem hluboce obdivujeme a pro jeho vlastnosti, sebevědomí nebo nebo třeba kariérní úspěchy si jej klademe za vzor,” vysvětluje psycholožka a autorka knihy Tvořivé snění (Creative Dreaming, 1974) Patricia Garfield. Možná by ses pro to měla zamyslet nad tím, co pro tebe daný člověk znamená a co se od něj můžeš naučit.

Sexuální hrátky s celebritou

Erotické sny, ve kterých figurují populární hollywoodští herci nebo známí zpěváci patří k těm vůbec nejčastějším a zároveň nejpříjemnějším. Která z nás by se nechtěla nechat laskat od krasavce, kterého obdivují statisíce dalších dívek a žen? Jen pouhá představa toho působí jako sladký bonbonek pro naše ego.

Výklad snu: Představy sexu s někým slavným mohou znamenat mnohem víc, než nevinné potěšení. Zamysli se dobře, s kám ses ve snu milovala. Jaký je? Obdivuješ ho pro jeho galantní chování k ženám a reprezentativní vzhled, pro jeho talent a cílevědomost či kreativitu a neotřelost? Těm nezadaným z nás povaha celebrity může napovědět, jaké kvality od svého protějšku očekáváme, a správně nás nasměrovat. Pokud už partnera máš, může ti takový sen prozradit, jaké vlastnosti nebo způsob chování u něj podvědomě postrádáš.

Tip Slečny: Chceš si zvýšit své sebevědomí v posteli? Pořiď si erotické prádlo a sveď v něm partnera. Bude šílet vzrušením a ty si užiješ blažené pocity vlastní přitažlivosti.

Zoufalé hledání místa pro milování

Hlavními postavami tohoto snu jsi ty a tvůj partner. Oba vás spaluje neudržitelná touha, strašně moc se chcete spolu teď hned milovat, ale bloudíte prostorem a ne a ne nalézt to správné místo nebo vás neustále někdo vyrušuje.

Výklad snu: Podle psycholožky Jillian Holloway  takový sen může indikovat ztrátu intimity ve vašem partnerském vztahu. “Ženy tento typ erotických snů mívají nejčastěji v období partnerské krize, před rozchodem nebo krátce po něm,” píše autorka knihy Erotic Dreaming. I přestože se vám hlavní důvody krize spějící k rozchodu podařilo vyřešit, stále v tobě mohou přetrvávat pocity nejistoty, se kterými je potřeba se vypořádat. Možná namítáš, že máte skvělý vztah bez chybičky – v takovém případě tento sen může značit obavy z budoucnosti nebo blížící se překážky, kterou budete muset společně překonat.

Tip Slečny: Jak oživit sexuální život, aby vás opět více bavil? Užívejte si dlouhé předehry před milováním – vyzkoušejte například masážní oleje nebo erotické hračky.

Sex na veřejnosti

Zdá se ti o krásném milování, které se však najednou přenese na jeviště, kde vás pozorují zraky desítek cizích lidí. Takový sen může mít několik různých kontextů a významů.

Výklad snu: Jak ses při tomto snu cítila? Dělalo ti přihlížení druhých dobře a zvyšovalo tvoji rozkoš a sebevědomí? Pak je možné, že se vnitřně trápíš obavami, co si o vašem vztahu myslí druzí (přátelé, rodina, kolegové apod.). Bojíš se, že ho tvoji blízcí nemají v lásce nebo naopak ty se nelíbíš jeho rodině? Začali jste si spolu v době, kdy ještě jeden z vás byl ve vztahu s někým jiným? To je pravděpodobně jádro tvých vnitřních obav. Pokud jsou dlouhodobě neřešené, mohou po čase vztah začít podkopávat nebo dokonce úplně zničit, pozor na to! Že ti ale přítomnost diváků naopak působila stres a velmi nepříjemné pocity? V tom případě sen může značit strach, že ti tvého miláčka chce vyfouknout jiná nebo se vám váš vztah někdo snaží nabourat.

Čti také: Sníš často o sexu ve více lidech? Přečti si Časté otázky o swingers party.

Podvádění partnera s jiným

S partnerem máte krásný vztah a ještě krásnější intimní život. Často si říkáš, že je to ten pravý a už nikdy s nikým jiným nechceš být. Přesto se jednoho rána probudíš celá zpocená a plná výčitek – ve snu sis totiž představovala milování s jiným mužem. Co se to se mnou děje, říkáš si…

Výklad snu: Podle Gillian Halloway jsou takovéto sny naprosto běžné ve stadiu, kdy vztah začíná spět k vyššímu levelu. “Ženám se často zdávají před očekávanými zásnubami, před svatbou nebo když se s partnerem mají k sobě nastěhovat. Zkrátka když cítí, že vztah je čím dál vážnější,” tvrdí psycholožka. Důvod k jakýmkoliv výčitkám to podle ní určitě není. “Není se komu ani za co omlouvat. Je to normální, že nás z ničeho nic přepadne strach, zda je ten druhý pro nás skutečně pravý. Uvědomujeme si totiž závažnost takového závazku, ze kterého už pak nebude snadné vycouvat,” vysvětluje. Nemusí to ale znamenat ani to, že o našem vztahu pochybujeme, podobné pocity jsou totiž před velkým životním krokem zcela přirozené.

Partner ve snu podvádí tebe

A teď obrácená situace – co když jsi tou podváděnou ve snu naopak ty? Co to může znamenat, pokud ve snu vidíš svého partnera, jak si to rozdává s tvou kamarádkou, sestrou, jeho kolegyní…? Je to důvod k obezřetnosti?

Výklad snu: Takový sen může značit strach z opuštění, vnitřní nejistotu vaším vztahem nebo pocity, že už vztah není jakoo dřív a partner se ti už tolik nevěnuje. Možná tě trápí, že začal víc pracovat a na sebe už nemáte tolik času. Může to být také odrazem tvých pocitů nerovnováhy, tedy například pokud se ve vztahu snažíš o dost víc než on, zatímco on k němu přistupuje, jako by mu na něm (už) tolik nezáleželo. Nebo zatímco ty jej bereš jako vážnou známost, pro něj je stále kdesi na hranici užívání a flirtu.

Jaký nejpikantnější erotický sen se ti zdál?

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.