Kamarádství s gayem

My holky nemít kamarádky, tak snad ani nežijeme. Od přírody jsme tvorové družní a společenští. A přeci jak se říká: „Sdělená starost je poloviční starost.“ Právě ta naše nejlepší kamarádka nás vždycky pochopí, vyslechne a popláče si s námi nad zlomeným srdíčkem. A někdy ta naše nejlepší kamarádka je chlap. Přesto si spolu lakujete nehtíky případně děláte pleťové masky. Protože tou nejlepší kamarádkou je gay. Jaké jsou plusy takového kamarádství a není vlastně celkově lepší?

mlady muz a mlada zena spolecne ctouŽe existuje homosexualita, o tom všichni víme. Naštěstí v naší zemi se za toto nemusí už nikdo stydět nebo se ukrývat před okolím. Gayové a lesbičky mohou adoptovat děti a mít právoplatnou svatbu. Chvála bohu za jedenadvacáté století. Dokonce se v mnoha studiích můžeš dočíst, že homosexuální vztahy bývají méně často dysfunkční než vztahy „normální“. Ale ať čísla říkají cokoli, vztahy jsou vztahy, tedy složitá a zapeklitá věc pro nás všechny. Posmívat se někomu, že je lesbička nebo gay doufám už nikoho nenapadne. Bohužel zatím ne ve všech zemích mají lidé takové pochopení a někde je to stále ještě trestné. Doba jde ovšem stále dopředu, takže nebude trvat dlouho a nikdo se už nebude nad něčím takovým podivovat nikde.

Kamarád nebo kamarádka?

„S mým nejlepším kamarádem se znám už od školky, vždycky jsme si rozuměli a měli k sobě velmi blízko. Že je gay zjistil až na střední škole a mám pocit, že od té chvíle k sobě máme ještě blíž.“ Svěřuje se Aneta, která považuje kamarádství s gayem za mnohem lepší a pevnější, než kamarádství s holkou. Za jednu z největších výhod považuje mimo jiné to, jak díky němu vždy dostane na problém jiný náhled. „Když jsem ve stresu nebo řeším problémy ve vztahu a přijdu si za ním pro radu, přeci jen má mužské přemýšlení a ukáže mi východisko nebo alespoň jiný úhel pohledu.“ Muži obecně mají vžitější logické myšlení a vyvstalý problém se snaží řešit jako matematickou rovnici. Ale ne u každého si můžeš poplakat nebo se prostě jen svěřit, aniž bys nějaké řešení chtěla zrovna slyšet. A to je další výhoda u kamaráda gaye. Vyslechne tě, popláčete si, utěší tě a když chceš, nastíní ti několik možných řešení. Přiznejme si, že na mužském rameni se přeci jen pláče lépe.

Party i spolubydlení v pohodě

„Pokud si chci užít dámského večera nebo se prostě jen jít pobavit do baru, ale nechci, aby se mnou flirtovali cizí muži, vždy jdu s ním. Hrajeme si na partnery, což ostatní spolehlivě odradí a přesto jsem tam se svou nejlepší kamarádkou.“ Aneta si toto přátelství nemůže vynachválit. Nikdy ji nikde nepomlouval, nikdy se do ní nezamiloval a vždy spolu měli krásný vztah. „Když jsem začala chodit na vysokou, nějakou dobu jsme spolu bydleli, bylo to nejlepší možné soužití. Měla jsem doma chlapa a přesto jsme neřešili to, co běžní spolubydlící,“ říká Aneta. Když u tebe přespí, nenajdeš po něm nesklopené prkýnko na záchodě a nenechá válet oblečení na podlaze. Neopíjí se každý pátek v hospodě a nebude ti krkat u jídla. Když budeš bydlet se svojí kamarádkou, určitě nic z toho také dělat nebude, to je naprostá pravda. Ale na druhou stranu, až budeš večer sledovat film a chtít se přitulit k širokým ramenům, kamarádka ti stačit asi nebude.

Od Anety slyšíš samá pozitiva na takový druh přátelství. A myslím, že ani moc nepřehání. Samozřejmě to neznamená, že bychom našim kamarádkám měly dát košem. Jen zkusme nebýt tak konzervativní. Někdy nás muž gay může pochopit daleko lépe. Nechci tu takové přátelství případně soužití vychvalovat do nebes, ale nemůžu si pomoci. Kamarád a spolubydlící gay je nejlepší kombinace kamarádky a muže.

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.