Když jeden miluje více

Trápí tě poslední dobou takový zvláštní pocit, že ty jsi ta, která toho ve vztahu dělá více? Že k partnerovi chováš hluboké city a on je neopětuje tak, jak by sis představovala? Neměj strach, že o tebe automaticky již ztratil zájem. V různých fázích totiž každý z nás miluje více než ten druhý. Přečti si, kdy se tomu tak stane a proč.

Neexistuje pár, jehož muž i žena by k protějšku cítilo úplně stejnou lásku. Každý z nás je totiž originál a lišíme se i v prožívání a hloubce citů k někomu jinému. Pokaždé miluje jeden více, i když si to pravděpodobně nikdy nepřipustíte. Láska se vyvíjí, jednou je silná, jindy zase slábne, ovšem není na tom nic špatného, právě naopak.laska-rande-zima

První bydlení ve společném hnízdě

Na tento důležitý mezník ve vašem společném životě se pravděpodobně těšíte dlouhou dobu dopředu. Poté přijde ten osudový den, kdy se sestěhujete dohromady a začnete si užívat výhod společného bydlení. Budete zařizovat svůj domov, těšit se ze vzájemného pečování o toho druhého a tak dále. Jednou však možná přijde chvíle, kdy ti již začne vadit všude se povalující oblečení, které musíš každou chvíli sbírat do koše na prádlo. Nebo tě již nebude bavit vymýšlení teplých večeří, když přítel polovinu možných surovin odmítá. V této situaci mohou tvé city trochu ochladnout. S postupem času si ovšem zvykneš tyto záležitosti tolerovat a láska opět zesílí.

Problémy ve škole nebo v práci

Pokud tebe nebo tvého miláčka právě provázejí problémy, není divu, že nálada se pohybuje na bodu mrazu. Nedaří se tvému příteli ve škole? Je mrzutý, protivný či bez nálady? Pravděpodobně se ho snažíš alespoň trochu utěšit, což bude mít za následek jeho prohloubení citů k tvé osobě. Ovšem ty musíš v těchto chvílích čelit chmurným náladám, což zrovna moc příjemné není, a proto se naopak tvé cítění o něco málo oslabí.

Narození dítěte

Poslední důležitou zkoušku vašeho vztahu symbolizuje příchod nového člena rodiny na svět. Možná se tě to ještě netýká, ale věř, že až na to přijde, bude to vysilující. Ty jakožto matka budeš spoustu času věnovat miminku a prohloubíš city k partnerovi, který se s tebou na tomto zázraku podílel. Ovšem díky časové vytíženosti ti bude zbývat jen málo času věnovaného příteli. Kvůli tomu může být velice nešťastný a cítit se takzvaně na druhé koleji. Ale opět je jen otázkou času, kdy to přestane.

Jestliže váš vztah právě zažívá některou z výše uvedených “krizí”, neměj strach, že je láska u konce. Každý z nás zkrátka v různých životních situacích posílí nebo naopak o něco málo ztratí hloubku svých citů, je to však naprosto přirozené.

Hana Smětáková

Nedokáže si představit život bez čokolády a lidí, kteří ji dokáží rozesmát. Miluje nakupování, knihy všeho druhu a kosmetiku, která zaujme svoji vůní.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.