Má vztah na dálku cenu?

Být s někým ve vztahu vyžaduje samo o sobě velkou dávku nervů a vzájemné tolerance. Pokud jsi ale potkala někoho, s kým nemáš možnost jíž každý den ven a váš vztah je tedy odsouzen přežívat na dálku, měla by ses rozmyslet, zda má takový vztah skutečně cenu. A jak to poznat?

cestina
Dnešní možnosti komunikace jsou naštěstí široké.

Nejtěžší věc na vztahu na dálku je udržet jeho hladký a přirozený průběh. Nicméně, není na něm nic špatného. Stejně jako normální vztahy, tak i takový druh lásky může vydržet velmi dlouho. Tvůj vztah na dálku může být také procházkou růžovým sadem, ale jen tehdy, pokud dobře víš, co dělat, a naopak, čemu se vyhnout.

Co si žádá vztah na dálku?

Stejně jako obyčejný vztah, i ten na dálku potřebuje dostatek porozumění a úsilí k tomu, aby skutečně vydržel. Těžký dále bývá fakt, že jste na delší dobu odloučeni, a proto si nemůžete dávat najevo lásku každý den. Z vlastní zkušenosti vím, že velkým problémem při dlouhodobém odloučení bývají náhlé pocity žárlivosti. Pokud jsi tedy nebyla jeden den online na icq nebo skypu, tvůj miláček může začít mít pocit, že ho zanedbáváš, nebo pro tebe není příliš důležitý. A v tu chvíli nastávají první konfliktní situace.

Klíčem k úspěšnému vztahu na dálku je především zdravá dávka komunikace. Oba dva byste měli být trpěliví a schopní mluvit a navzájem si naslouchat. Důležitá je také upřímnost, protože lhaním si ve vztazích akorát zaděláváme na problémy. Pokud ses tedy s láskou dlouho neviděla, jednoduše mu zavolej nebo si napište na icq či mu pošli zamilovaný e-mail. Vztah na dálku neustále potřebuje, abyste si navzájem dávali najevo, jak jste pro sebe důležití a máte se rádi – samozřejmě ale nic se nemá přehánět. Přehnaná starost může jak v tobě, tak i ve tvém klukovi vzbuzovat majetnické pocity, a to určitě nechceš. Musíš mu dát najevo, že ho miluješ, ale nikoliv, že ti patří.

Když vztah vyhořívá

Pokud máš ale pocit, že čím déle jsi od svého kluka odloučena, tím více ho přestáváš mít ráda, možná by ses měla zamyslet nad tím, zda je to opravdová láska či jen obyčejné a chvilkové pobláznění. Pokud totiž svému klukovi řekneš za pár měsíců, že ho vlastně nemiluješ, může ho to hodně bolet – stejně jako tebe v opačném případě! Proto opět platí, drž se upřímnosti a vše si předem dobře promysli.

Vztah na dálku má celkově hodně záporů, ale i hodně kladů. Ptáš se, jakých? Především fakt, že čím déle jste od sebe odloučeni, tím více si pak společné dny dokážete užít a více se na sebe těšíte a nelezete si na nervy. Ale pozor! Pokud ti miláček po dvou měsících přijede na týden, může se stát, že začneš mít ponorkovou nemoc a i po těch třech dnech toho začneš mít dost. Proto když plánujete společné setkání, dobře si rozmyslete, jak dlouho bude trvat. Opět, vlastní zkušenost mě naučila, že čím déle jsem po odloučení s klukem byla, tím více jsem ho pak už vidět nepotřebovala. Dobré jsou třeba narozeninové oslavy, kdy je s vámi i vaše rodina a vztahy se navzájem upevňují. Jeden druhého rozmazlujte a dopřejte si lásku, která vám byla v době vaše odloučení “odepřena”.

Předtím, než ale začneš s klukem na dálku chodit, si polož otázku: “Má to skutečně cenu? Skutečně budu ochotna všechna pro i proti podstoupit?” Jedině tak se totiž vyhneš zklamání jak z tvojí, tak i jeho strany. Každý vztah je potřeba budovat, a to jak sama určitě víš, není jednoduché. Důležitá je snaha, porozumění, tolerance a samozřejmě láska.

Autorka: AnetNelly

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.