Muži jsou lovci, ženy sběračky

Některé máš jako vzorky z časopisů, některé od známých a rodiny a některé jako trofeje, na které sis našetřila. Jde o šampony, sprchové gely, masky na obličej, čisticí séra, kondicionéry a podobně. Proč našemu miláčkovi stačí na poličce jeden a my jich nemáme nikdy dost?

Za naše utrácení prý může evoluce!

Odpověď je jednoduchá. Od pravěku máme zakódováno, že žena je sběračka, naproti tomu muž je lovec. Ženy sbíraly ovoce a bobule, aby tak přispěly do rodinného krbu. Muž celý týden nepřinesl nic, ale v neděli dotáhl do jeskyně půlku mamuta. Z tohoto úlovku rodina žila celý měsíc, ale nebýt ženy, neměla by rodina celý správný sortiment výživy potřebné k přežití. Tímto se od mužů od pravěku lišíme. A není asi třeba to dále vysvětlovat.

Vraťme se tedy ke kosmetickým přípravkům v naší společné koupelně. Jak už bylo řečeno, žena je sběračka, tedy neloví. Muž je lovec. Jde do drogerie a ví, že se chce umýt. To je jeho jediný cíl nákupu – mít se čím umýt. Dnešní muži občas přidávají ještě druhý, méně důležitý cíl, umýt se co nejkvalitněji. Pak tedy vybírá podle těchto dvou kriterií co nejvhodnější úlovek. Jakmile takový sprchový gel najde – uloví ho a co nejrychleji se snaží vytratit z místa činu i se svojí kořistí. Mise je splněna, minimálně na měsíc má vystaráno.

Naproti tomu žena jako sběračka jde do drogerie a vybírá si. Koukne na každý sprchový gel, každý vezme do ruky. Řídí se podle úplně jiných kriterií. Paradoxně to, že cílem je mít se čím umýt, je u ženy až na posledním místě. Důležité je, co přípravek obsahuje, jak voní, jak pěknou má lahvičku, kolik stojí, jaká je to značka a tak dále. Nejčastěji jich v drogerii sesbírá pro jistotu hned několik, aby mohla ještě doma postupně vyhodnotit opravdu ten nejlepší. Celý tento proces trvá dvakrát tak dlouho než u muže. Je jisté, že až příště půjde do drogerie, nevezme to, co minule vyhodnotila jako nejlepší volbu, ale celý proces poctivě zopakuje. Vždyť tolik nových výrobků bylo od té doby uvedeno na trh….

Tip: Přečti si více o závislosti na nakupování nebo rady, jak šetřit. Udělej si také test, jak to umíš s penězi.

Toto je samozřejmě jen jeden z mnoha rozdílů mezi muži a ženami. Cílem tohoto článku je pochopení našeho protějšku. Tedy až příště budeš chtít svému miláčkovi vnutit tři sprchové gely a on tě bude tahat od regálů pryč, vzpomeň si na to. Nechejme jim ten jejich jeden sprchový gel a zkusme jim vysvětlit, že my máme nakupování a sbírání zakódováno hluboko v genech. Máme na to právo. Naše společné koupelny budou tedy vždy nevyvážené a naše lahvičky budou všude, kam se jen podíváme. Ale víme proč.

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.