Mužské koníčky v praxi

Snad cokoli je lepší, než když se náš počátečně ideální partner začně pomalu a jistě měnit v typického fotbalového fandu. Mám na mysli onen populární gaučový typ, v jedné ruce pivo a druhou ruku kdesi v rozkroku. Ústa plná jistě praktických rad, které ač mířené na pomoc hráčům, odráží se od obrazovky zpět. Pro každou dívku je toto přímo odstrašující typ muže, kterého vedle sebe žádná z nás nechce. Chceme muže aktivního, jemného, galantního s vlastními zájmy a nejlépe na výši.

Ať raději sbírá známky, chodí na golf, pinkat pinpong nebo se ohánět tenisovou raketou. Ať se věnuje čtení krásné literatury, televize vztahskládá písně, píše básně nebo cokoli co považujeme v našich očích za vhodný koníček. Jenže jak se tak stává, když se muži do něčeho pustí, a nedej bůh začne je to bavit, je skoro nemožné se jim vetřít do zorného pole.

Na první kolej přijíždí vlak

Totiž abys správně rozumněla, je nutné si přiznat, že ačkoli chceme aktivního muže, jeho aktivita má spočívat zejména v péči o nás. To my dívky víme moc dobře, ale partneři s touto znalostí jaksi pokulhávají. Takže co nastane? To co už mnoho z nás zažilo. Tvůj miláček se jaksi vytratí z partnerského světa, věnuje se svým zájmům sice s klukovsky roztomilým nadšením, ale neustále. Ten partnerský svět tak obýváš jen ty sama a logicky je ti v něm opuštěné smutno. Na prvním místě totiž musíme být my, pak teprve další zájmy našich mužů. Někteří to chápou a jen občas zapomínají, jiní jsou v tomto s prominutím natvrdlí a nejde jim to do hlavy.

Už toho sakra nech!

Abychom pozornost partnera vrátili tam, kde ji chceme mít, musíme na to jít šibalsky. Rozhodně nezabírají hádky, urážení a rozmrzelost z tvé strany. Tvůj muž nejspíš absolutně nepochopí pro tebe zcela jasné náznaky a jediné čeho docílíš bude hádka jako hrom. On si v ní bude připadat bezmocný a napadený bleskem z čistého nebe. Tebe jeho vnímaní ještě víc vytočí a…jednoduše to neskončí dobře. Takže jak na to, když jsou mu koníčky přednější než ty? Stejně, jako bys měla vedle sebe malé dítě. V žádném případě nechci mužské pokolení ponížit, ale není moje vina, že na ně zabírají stejné principy. Použij stejný způsob jako na děti. Tím je motivace.

Dostaneš bonbon

Funguje to spolehlivě, ale musíš zachovat asertivní přístup. Nasaď americký úsměv a začni partnera motivovat. Například dobrou večeří, kterou sama uvaříš a která se bude skládat z jeho oblíbených pokrmů. Objednej vířivku, kino, masáž. Cokoli, kde budete trávit čas spolu. Nechceš, aby se vzdal svých zájmů úplně. Jen je chceš dostat do snesitelné míry. Takže čas, který si chceš vrátit musíš vyplnit činostmi, které ho zaujmou a budou bavit. Nejsnazší motivací je sex. Není to zrovna novinka, ale zabírá spolehlivě. Když svému milému dopřeješ vyžití v posteli, nebude mít chuť vzdalovat se od tebe na delší než nutný čas. Jak je to s dětmi? Buď hodný a dám ti bonbon. V partnerském světě: Věnuj se mi a dám ti co budeš chtít.
Při veškerém snažení musíš zachovat klid a nadopovat se trpělivstí. Jestli totiž začneš být protivná, pro muže to bude jen popud k tomu, aby odcházel častěji. Ostatně co doma, když je tam dusná atmosféra, že? Musíš si také uvědomit, že muži většinu věcí kterými nás štvou, opravdu nedělaji naschvál. Naschváli děláme my ženy, muži to prakticky ani neumí. Takže v tom nehledej nic zákeřného.

Jistě znáš seriál Simpsonovi. Tak si představ Homera, co všechno dělá, říka, jak umí i zranit, ale nic z toho nedělá zákeřně. Každý muž je více či méně takový tvůj osobní Homer a jedná podle jednoduché rovnice líbí/nelíbí. Naprosto intuitivně. Takže až se příště budeš chtít vytočit kvůli dalšímu odchodu svého muže, nadechni se, usměj se a raději mu ho vykuř :-)

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.